Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4721
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga na wirusa!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 lipca 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Sylwia Lercher
Infekcja rotawirusowa to plaga małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego. Prawie jedna czwarta dzieci tam przebywających cierpi na tę chorobę. Zarażają się nią także dorośli.

Potocznie nazywamy to „grypą jelitową”. Chorują na nią i dzieci i starsi.
– Kiedyś na ten wirus mówiło się zimowy, bo występował tylko w zimie – mówi ordynator oddziału Anna Podlacha.
– Teraz dopada ludzi przez cały rok.

Objawy rotawirusa to wymioty, biegunka, gorączka. Leczenie odbywa się zazwyczaj w szpitalu, zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Starsi przechodzą chorobę nieco lżej. Bardzo ważne jest nawadnianie organizmu i uzupełnienie elektrolitów.

– Podajemy dzieciom kroplówkę i czekamy, aż wirus „wydostanie się” z organizmu w naturalny sposób – mówi Anna Podlacha. – Nie ma na to konkretnego lekarstwa, trzeba się nawadniać i czekać.

Niektóre dzieci dodatkowo mają zapalenie ucha, gardła, są bardzo marudne. Żadnego z objawów infekcji nie wolno lekceważyć, ponieważ może nastąpić odwodnienie, co może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Patol 29-07-2006 12:50
Nsjlepiej sie nawadniać wódka!! Ten płyn zabije wszystko na swojej drodze co jest zbudowane z białka ;-)
~m. 29-07-2006 14:17
Mam genialny pomysl ZNIKAJ Z TEGO PORTALU I ZABIERAJ ZE SOBA SWOJE IDIOTCZNE KOMENTARZE!!! To jest zenujace i jak to czytam to przekonuje sie ze Polacy to k...ni!!! ... i trzeba sie zbierac i wyjezdzac zeby sie tym kompletnym idiotyzmem nie zarazic. Zal mi takich prostych ludzi jak Ty...
~ojj 29-07-2006 14:52
mój braciszek 3 lata temu był w szpitalu dwa tyg - miał rotawirusa. Chyba się zaraził tym na oddziale, bo pojechał tylko z wysoką gorączką na nocny dyżur do lekarza.....Najgorsze jest to, że te maluchy zarażają siebie nawzajem i gorzej jest je "wyleczyć".
~mm 29-07-2006 14:55
Właśnie,Panie Patrol,zajmij się jakimiś sensownymi rzeczami i nie udowadniaj więcej swojej głupoty. Co do tego wirusa to mam wielkie obawy bo za kilka tygodni mam termin porodu i chyba wybiore się na Bukowiec jeżeli szpital w Jeleniej jest taki niebezpieczny.
~niko 29-07-2006 17:09
Patol to taki jasiu śmietana z onetu. też bzdury plecie.
~Bezrobotny 30-07-2006 6:55
Sposoby przenoszania rotavirusa są ręce,woda oraz kał.Jest to bardzo odporny wirus.Pod mikroskopem przypomina koło rowerowe ze szprychami i dlatego ma taką nazwę. Może na oddziale pediatrycznym jest coś nie tak z higieną.Co na to PSSE w Jeleniej Górze.
~gai 31-07-2006 12:02
rodzilam 3tygodnie temu i synek jest zdrowy te dzieci leza na innym odziale

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group