Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7299
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na oszustki!

Wtorek, 2 września 2014, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: 112
Policja poszukuje dwóch kobiet, które 28 sierpnia br. pod pretekstem pożyczenia kartki i długopisu okradły starszą panią. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 81-letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilku tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło 28 sierpnia około godziny 10.00 w Jeleniej Górze. Pokrzywdzona wpuściła do mieszkania dwie młode kobiety, które poprosiły ją o pożyczenie kartki i długopisu, bo chciały pozostawić wiadomość nieobecnej sąsiadce. Jedna z nich zagadywała pokrzywdzoną w kuchni, a druga wykorzystując jej nieuwagę przeszukała pokój i ukradła pieniądze.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. - Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group