Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6018
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu w Sobieszowie

Czwartek, 12 września 2013, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2013, 7:40
Autor: Mea
Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu w Sobieszowie
Fot. Mea
Budowa kanalizacji sanitarnej może powodować okresowe utrudnienia w ruchu na ul. Karkonoskiej, do wysokości budynku numer 82 oraz na ul. Pod Chojnikiem. – Aktualnie prace prowadzone są też m.in. na ul. Młyńskiej, Zamkowej, Chałubińskiego, Os. Żeromskiego, Kamiennogórskiej, a wkrótce rozpoczną się na ul. Bema i Tetmajera – powiedział Miłosz Służewski, Specjalista Jednostki Realizującej Projekt z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD Sp. z o.o., z Bogatyni oraz BUSKOPOL S.A., z Busko-Zdroju.

Obecnie lewy pas ul. Karkonoskiej, w dwóch miejscach w kierunku Jagniątkowa, jest zajęty pod roboty instalacyjne i odbywa się tam ruch wahadłowy.

- Utrudnienia w ruchu występują w ciągu ul. Karkonoskiej, ponieważ nie ma jak zorganizować w tym rejonie ruchu zastępczego i objazdów. Ul. Karkonoska jest wąska, a zabudowania znajdują się blisko drogi. W miejscach gdzie jest to możliwe wprowadzamy objazdy po uzgodnieniu z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W Sobieszowie prowadzimy również budowę kanalizacji metodą bezwykopową, bez konieczności naruszania i rozkopywania nawierzchni jezdni, przez co ograniczenia w ruchu kołowym i pieszym są dużo mniejsze jak np. przy ul. Kolejowej i Chopina – mówił Miłosz Służewski.

– Budowa kanalizacji sanitarnej odbywa się w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra” i prowadzona jest również m.in. w Cieplicach. Koszt wybudowania ok. 24 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Sobieszowie to ok. 20 mln zł brutto. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2014 r. – stwierdził Miłosz Służewski.

Szczegółowy harmonogram robót udostępniony jest na stronie internetowej spółki i jest aktualizowany przez wykonawcę w miarę postępu robót.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group