• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 19:07
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 7850
  • Zalogowanych: 17
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Utrudnienia w ruchu w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 września 2013, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2013, 7:40
Autor: Mea
Fot. Mea
Budowa kanalizacji sanitarnej może powodować okresowe utrudnienia w ruchu na ul. Karkonoskiej, do wysokości budynku numer 82 oraz na ul. Pod Chojnikiem. – Aktualnie prace prowadzone są też m.in. na ul. Młyńskiej, Zamkowej, Chałubińskiego, Os. Żeromskiego, Kamiennogórskiej, a wkrótce rozpoczną się na ul. Bema i Tetmajera – powiedział Miłosz Służewski, Specjalista Jednostki Realizującej Projekt z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD Sp. z o.o., z Bogatyni oraz BUSKOPOL S.A., z Busko-Zdroju.

Obecnie lewy pas ul. Karkonoskiej, w dwóch miejscach w kierunku Jagniątkowa, jest zajęty pod roboty instalacyjne i odbywa się tam ruch wahadłowy.

- Utrudnienia w ruchu występują w ciągu ul. Karkonoskiej, ponieważ nie ma jak zorganizować w tym rejonie ruchu zastępczego i objazdów. Ul. Karkonoska jest wąska, a zabudowania znajdują się blisko drogi. W miejscach gdzie jest to możliwe wprowadzamy objazdy po uzgodnieniu z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W Sobieszowie prowadzimy również budowę kanalizacji metodą bezwykopową, bez konieczności naruszania i rozkopywania nawierzchni jezdni, przez co ograniczenia w ruchu kołowym i pieszym są dużo mniejsze jak np. przy ul. Kolejowej i Chopina – mówił Miłosz Służewski.

– Budowa kanalizacji sanitarnej odbywa się w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra” i prowadzona jest również m.in. w Cieplicach. Koszt wybudowania ok. 24 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Sobieszowie to ok. 20 mln zł brutto. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2014 r. – stwierdził Miłosz Służewski.

Szczegółowy harmonogram robót udostępniony jest na stronie internetowej spółki i jest aktualizowany przez wykonawcę w miarę postępu robót.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 12-09-2013 8:51
brawo dla naszych rzadzacych najpierw chodniki i asfalt a teraz rozkopy i kładzenie nowej kanalizy polski .... nie opuszcza naszych myslacych
~Stasio 12-09-2013 9:55
@do ~ 08.51 , w zasadzie wszytsko zostalo napisane . hahahhaah . Bo to jest Polska . W Polsce myslenie boli ,oj boli .Wielu ludzi z tej okolicy bedzie mialo teraz rachunek za scieki , poprzednio szlo wszystko w rzeke . No ale to przeciez XXI wiek to i czas na kanalizacje . Takie miasto Londyn mialo kanalizacje chyba juz w sredniowieczu . Ale co tam Londyn przeciez Polacy nie rozumieja , ze sa ubogim kuzynem Europejczykow . Nawet do USA , strategicznego partnera musza o wizy sie prosic w konsulatach . Na calym Swicie sie z Polakow smieja , jest setka stron internetowych z kawalami o Polakach . A tu w Sobieszowie kamalizacja powstaje . Czekam na informacje kiedy lokalny biskup poswieci ten przybytek jak reszte budowli w okolicy ...
~Andrzejjg 12-09-2013 11:31
EGBUD ładnie buduje ale Buskopol to firma kogucik. Brak słów, skracają dzień pracy, w piątki robią tylko do 12, śpią w koparkach, nie robią nawet pół metra przejścia dla ludzi. Na mojej ulicy w ciągu tygodnia zrobili jakieś 20m kanalizacji kopiąc 3 dni w tym samym miejscu bo coś źle zrobili i musieli poprawiać. Pouszkadzali ludziom ogrodzenia w posesjach.
~ 12-09-2013 17:36
Tesar rządzi ;)
~darojg 12-09-2013 20:08
A tak śliczna droga była. Nowiutka. Asfaltowa.
~Klara 12-09-2013 22:45
I co to już wszystkie zdjęcia? Co to za fotoreporter? Nie łaska się przejść po Sobieszowie i dobry materiał zrobić? Żenada!
~4.00 13-09-2013 4:33
robia straszne zniszczenia wysadzają skaly przy samych budynkach nie które mury budynkow sa już popękane ale to ich nie obchodzi już widze co zrobia z moim ogrodem strach ich wogole wpuszczać na posesje widze co zrobili u sasiadow ogrodzenie lezy do tej pory ,wczoraj przerwali rure z woda 3 godziny nie mielismy wody a bloto po kolana nie wiadomo jakie zakladac buty
~Ti 13-09-2013 8:46
Wy też to zauważyliście... nowiutka nawierzchnia teraz jest rozpruwana żeby później było na czym zawieszenie telepać... ... rządzą... Czyżby przed ułożeniem nawierzchni nie wiedzieli, że będą robić takie prace.. czy po prostu kasa musi być wykorzystana - nie ważne z jakim skutkiem. Żenada.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group