Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4754
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia na Wrocławskiej

Czwartek, 22 stycznia 2009, 15:12
Aktualizacja: 15:42
Autor: Angela
Kierowcy, którzy dawno nie jechali ulicą Wrocławską w Jeleniej Górze powinni zaplanować nieco więcej czasu i zdjąć nogę z gazu. Od kilku dni na całej długości prowadzone są naprawy zapadniętych studzienek kanalizacyjnych.

Montowane są nowe płyty odciążające przy studzienkach kanalizacji burzowej na ulicy Wrocławskiej. Fragmenty jezdni wyłączane są z użytku. Przed zaporami co jakiś czas tworzą się więc korki. Prace rozpoczęły się przy wyjeździe z Maciejowej w stronę Wrocławia.

Dzisiaj ekipa zajmująca się regulacją zapadniętych studzienek przesunęła się z przeszkodami w stronę Jeleniej Góry.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczą, że zapadnięte studzienki to wynik natężonego ruchu tirów i ciężarówek. Natomiast wielu kierowców, szczególnie samochodów ciężarowych śmieje się z tych argumentów. Twierdzą, że jest to zwykła niedoróbka firmy która wykonywała generalny remont ulicy kilka lat temu.

- Z tego co wiem, przed remontem tej drogi prowadzone były badania natężenia ruchu oraz ilości jeżdżących tą trasą samochodów ciężarowych – mówi jeden ze zmotoryzowanych. Po co więc robi się takie badania, skoro wykonawca nie bierze wyników pod uwagę i nie buduje studzienek, które wytrzymają bardzo intensywny ruch samochodów ciężarowych dużej niż 3-4 lata?

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group