Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6319
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Usiłował zabić własną matkę

Piątek, 14 sierpnia 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:18
Autor: P–O
Region: Usiłował zabić własną matkę
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 53–letniemu Andrzejowi G., któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa matki. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 7 grudnia 2014 roku w jednej z wsi pod Lubaniem.

Tego dnia około godziny 21.00 sprawca wrócił do domu, gdzie zamieszkiwał wraz z matką. Jak ustalono w trakcie śledztwa był nietrzeźwy (wcześniej wypił 0,5 litra wódki oraz 2 piwa) i zaczął się awanturować. W pewnym momencie podszedł do łóżka, w którym leżała jego matka, chwycił metalową laskę i zaczął nią bić pokrzywdzoną po głowie. Po kilku ciosach metalowy przedmiot złamał się. Wtedy Andrzej G. chwycił stojące obok krzesło i ponownie zaczął nim matce zadawać razy w okolice głowy i szyi z tak dużą siłą, że krzesło również połamał.

Następnie mężczyzna zatelefonował do swojego brata informując go o zajściu. Ten natychmiast przyjechał do domu matki, a kiedy zorientował się co się stało wezwał funkcjonariuszy policji i pomoc medyczną. Na skutek zadanych przez sprawcę uderzeń pokrzywdzona doznała bardzo rozległych obrażeń głowy i tułowia. Gdyby nie szybko udzielona pomoc lekarska kobieta by zmarła.

Andrzej G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni i odmówił złożenia wyjaśnień twierdząc, że z uwagi na stopień upojenia alkoholowego zdarzenia nie pamięta.

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Lubaniu sąd wobec Andrzeja G. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Andrzej G. był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko rodzinie i zniszczenie mienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group