Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5943
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Urząd w jednym budynku. Scalanie magistratu

Środa, 6 kwietnia 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Urząd w jednym budynku. Scalanie magistratu
Fot. TEJO
W najbliższych miesiącach władze miasta planują przenieść jak najwięcej wydziałów urzędu miejskiego do nowo pozyskanego obiektu przy ul. Ptasiej. Cel: zaoszczędzić mieszkańcom czas, a urzędowi – wydatków na utrzymanie. Ma się pojawić też kilka usprawnień funkcjonowania urzędu. Jedno z nich, sms–owy system informowania, już działa.

W nowo pozyskanym budynku przy ul. Ptasiej przejętego w ramach rozliczeń z firmą Draexlmaier ma się mieścić m.in. wydział edukacji i polityki społecznej, który funkcjonuje się przy ul. 1 Maja. Będzie też tam nowoutworzony wydział obsługi mieszkańców, który zajmie się m.in. prowadzeniem spraw dotyczących dodatków mieszkaniowych, zameldowania i wymeldowania mieszkańców, ewidencją działalności gospodarczej, prowadzeniem KRS i innymi kwestiami. Obecnie te sprawy można załatwić przy ul. Ptasiej oraz w ratuszu. Na Ptasiej ma także działać wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

– Budynek przy ulicy 1 Maja, gdzie funkcjonuje oświata będzie sprzedany, podobnie jak pierwsze piętro zajmowane przez były wydział ochrony środowiska przy al. Wojska Polskiego. Po pierwsze chcemy by w jednym budynku skoncentrowana została jak największa liczba wydziałów, w których mieszkańcy najczęściej załatwiają swoje sprawy. Dzięki temu jeleniogórzanie nie będą musieli załatwiać swoich spraw w wielu miejscach. Poza tym potrzebujemy dochodów ze sprzedaży tego mienia i chcemy ograniczyć koszty utrzymania urzędu – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Od kilku tygodni w urzędzie wprowadzono już sms-owy system informowania mieszkańców o dacie odbioru tablic i dokumentów rejestracyjnych samochodów. Władze miasta mają również w planach stworzenie internetowego systemu rejestracji do poszczególnych wydziałów urzędu na konkretny dzień i godzinę. Prezydent miasta zapewniał też, że wznowi wydawanie informatora o wydarzeniach kulturalnych w Jeleniej Górze, który przestał się ukazywać w styczniu tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group