Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7148
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urok miasta w obiektywie

Wtorek, 4 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 września 2007, 21:40
Autor: Angela/ Daria
Jelenia Góra: Urok miasta w obiektywie
Fot. Angela/ Daria
Jelenia Góra i jeleniogórzanie rekordowo obfotografowani, a bohaterem wielu zdjęć - Marek Obrębalski.

Jacek Szczerbaniewicz, Paweł Rubaj i Łukasz Płocki to laureaci konkursu „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2007”. Jelonka.com nagrodziła specjalnie Krzysztofa Kowalskiego za zdjęcie pt. „Droga Krzyżowa”.
Wśród wyróżnionych znalazł się także nasz redakcyjny kolega Ryszard Literacki.

Wernisaż wystawy prac nagrodzonych w zmaganiach odbył się w poniedziałek w Osiedlowym Domu Kultury, który wraz z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym zorganizował przedsięwzięcie.

Sala ODK niemal pękała w szwach: tak duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja 90 wystawionych prac autorstwa 40 uczestników.
– Nadesłane zdjęcia stanowią ogromną wartość kulturową i są cenną dokumentacją naszego miasta. Jelenia Góra się ciągle zmienia, ale nie zawsze to dostrzegamy – mówił Tadeusz Biłozor z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Uczestnikom konkursu się to udało. Udało się także uchwycić w kadrze nastroje mieszkańców Jeleniej Góry.

Tegoroczne fotografie obrazują zresztą nie tylko jeleniogórską architekturę. Zapewne ze względu na wydarzenia ubiegłego roku (wybory samorządowe) niektóre prace nawiązywały do polityki. Można było na nich zobaczyć prezydenta Marka Obrębalskiego, który konkursowi patronował i wręczył laureatom nagrody.

Jak ocenili jurorzy, fotografującym nie zabrakło wyobraźni i pomysłów. Przy ocenie bacznie jednak zwracali uwagę na technikę wykonania.
Wśród tych, którzy sprostali wyzwaniu znaleźli się Jacek Szczerbaniewicz (I nagroda), Paweł Rubaj (II nagroda) Łukasz Płocki (III nagroda) oraz wyróżnienia: Ryszard Literacki, Marek Pietkiewicz, Jacek Hubner oraz Jakub Knoll.

Nagrodę młodzieżową otrzymali Maciej Przemyk i Krzysztof Kowalski, który został wyróżniony również przez Jelonkę.com za zdjęcie pt. Droga Krzyżowa. Otrzymał od nas gadżety oraz roczną prenumeratę naszego tygodnika, na którego łamach zostanie opublikowane nagrodzone zdjęcie. W najbliższym numerze będą Państwo mogli przeczytać rozmowę z Krzysztofem Kowalskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group