Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4891
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urok miasta w obiektywie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 września 2007, 21:40
Autor: Angela/ Daria
Fot. Angela/ Daria
Jelenia Góra i jeleniogórzanie rekordowo obfotografowani, a bohaterem wielu zdjęć - Marek Obrębalski.

Jacek Szczerbaniewicz, Paweł Rubaj i Łukasz Płocki to laureaci konkursu „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2007”. Jelonka.com nagrodziła specjalnie Krzysztofa Kowalskiego za zdjęcie pt. „Droga Krzyżowa”.
Wśród wyróżnionych znalazł się także nasz redakcyjny kolega Ryszard Literacki.

Wernisaż wystawy prac nagrodzonych w zmaganiach odbył się w poniedziałek w Osiedlowym Domu Kultury, który wraz z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym zorganizował przedsięwzięcie.

Sala ODK niemal pękała w szwach: tak duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja 90 wystawionych prac autorstwa 40 uczestników.
– Nadesłane zdjęcia stanowią ogromną wartość kulturową i są cenną dokumentacją naszego miasta. Jelenia Góra się ciągle zmienia, ale nie zawsze to dostrzegamy – mówił Tadeusz Biłozor z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Uczestnikom konkursu się to udało. Udało się także uchwycić w kadrze nastroje mieszkańców Jeleniej Góry.

Tegoroczne fotografie obrazują zresztą nie tylko jeleniogórską architekturę. Zapewne ze względu na wydarzenia ubiegłego roku (wybory samorządowe) niektóre prace nawiązywały do polityki. Można było na nich zobaczyć prezydenta Marka Obrębalskiego, który konkursowi patronował i wręczył laureatom nagrody.

Jak ocenili jurorzy, fotografującym nie zabrakło wyobraźni i pomysłów. Przy ocenie bacznie jednak zwracali uwagę na technikę wykonania.
Wśród tych, którzy sprostali wyzwaniu znaleźli się Jacek Szczerbaniewicz (I nagroda), Paweł Rubaj (II nagroda) Łukasz Płocki (III nagroda) oraz wyróżnienia: Ryszard Literacki, Marek Pietkiewicz, Jacek Hubner oraz Jakub Knoll.

Nagrodę młodzieżową otrzymali Maciej Przemyk i Krzysztof Kowalski, który został wyróżniony również przez Jelonkę.com za zdjęcie pt. Droga Krzyżowa. Otrzymał od nas gadżety oraz roczną prenumeratę naszego tygodnika, na którego łamach zostanie opublikowane nagrodzone zdjęcie. W najbliższym numerze będą Państwo mogli przeczytać rozmowę z Krzysztofem Kowalskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~cosik papuśny obrębała 4-09-2007 9:17
tłusto się trzyma,jakosik przygrubiał presydencik,czy foto mu zrobili z dołu?
~gemba 4-09-2007 9:28
A z tą różą w jednej ręce a reklamówką w drugiej, czyżby to Wierzejski był ?
~xxxx 4-09-2007 9:36
porobili prezydentowi zdjęcia podczas kampani a póżniej on przyznał im nagrody–GRATULUJĘ jeszcze niech pan Obrębalski przyzna sobie nagrodę dla najlepszego prezydenta jeleniej góry
~Teraz Polska 4-09-2007 10:47
Ale macie fajnie tam , w Jeleniej Gorze . U mnie tak nie ma . Ciekawe czy podsluchy byly aktywowane podczas tej imprezki , przeciez moga sie kiedys przydac .
~riposta 4-09-2007 12:04
ale wszystkich wyróżnionych nie podaliście... ;)
~Matylda 4-09-2007 13:43
Jak zwykle same twarze .Proszę pokazać nagrodzone prace, bo nie wszyscy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.
~do Matyldy 4-09-2007 14:43
wystawę można oglądać w ODK w galerii
~XXL 4-09-2007 17:36
Tez brałem udział w konkursie ale od sponsora dostałem 3 stare gazety z ubiegłego roku... z 2006 r. Matka się ze mnie śmiała, gdy sie pochwaliłem nagrodą... To oczywiście nie była Jelonka Com, bo wyzej was cenię.
~pani olga 4-09-2007 18:10
gemba, to nie Wierzejski a sam "miszcz" fotografii Krzysztof Kowalski ;)
~Gutek film FUDZIPOLAROIDvelORWO 4-09-2007 22:07
"Na zachodzie bez zmian" ,ze zacytuje znany tytul klasyka gatunku.Stare wygi same organizuja konkurs –same sie nagradzaja–same same same ,ble,ble,blenormalnie wyc sie chce ale co tam zapisze sie do jotefu–i teszsz dostane w przyszlym roku geszefta.Dopusscie mlodych to beda mlode zreszta robta co chceta
~kazimierzp 4-09-2007 22:48
Obejrzałem dzisiaj te wystawę. Jest otwarta dla chętnych w godzinach popołudniowych, chyba że grupy zorganizowane to moga zobaczyć w godzinach pracy biura ODK. Byłem ciekaw ile tych zdjęć Prezydenta i jakich – chyba trzy na prawie setkę fotogramów w tym jedno kogoś kto bardzo nie lubi osób na świeczniku!;–) Mozna na tej wystawie zobaczyc bardzo poprawne zdjęcia miasta, ciekawe zestawy zdjęć (np. autorstwa Szczerbaniewicza). Takich które rzuciłyby na kolana to w moim przekonaniu nie! Ale cóż gust nie jest sprawą dyskusyjną!;–) Inna sprawa to danie swych zdjęć na osąd innych, zobaczenie potem w konfrontacji z innymi twórcami to wymaga ogromnej odwagi i determinacji. Coś na ten temat wiem!;–) Gdy oglądałem te zdjęcia to zastanawiałem się, jaka byłaby ocena miasta dla niemieszkańca na podstawie tych zdjęć! Chyba różna. Od określenia wspaniałe do nijakie! Namawiam wszystkich do pójścia "na miasto" i spróbowania zobaczenia ciekawych obrazków, a jeżeli jeszcze przy tym będą mieli aparat fotograficzny to to uwiecznić! Ci którzy uważają, że to miasto jest beznadziejne, nic się tu nie dzieje, że sam marazm to niech to zapiszą swym aparatem! Ci którzy twierdzą, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, ze wspaniałymi mieszkancami i tętniace życiem to też niech to pokażą! Może jelonka co jakiś czas "zada jakiś temat" i pozbiera od jeleniogórzan ich sposób fotograficznego widzenia miasta i niech to na portalu pokaże! Zobaczmy jakie nastroje przeważą!;–) Teraz zaczął się kolejny wrzesień jeleniogórski. Ciekaw jestem czy w odbiorze jest radosny czy smutny!?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group