Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3601
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczysta sesja i otwarcie teatru

Niedziela, 29 września 2019, 14:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczysta sesja i otwarcie teatru
Fot. Przemek Kaczałko
Przed sobotnią premierą w Teatrze Norwida, miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, po czym oficjalnie ogłoszono otwarcie placówki kulturalnej przy al. Wojska Polskiego. Uhonorowano tytułem "Zasłużony dla miasta" dwie osoby i jedną organizację, a także przyznano nagrodę dla Rafała Froni.

W 2019 roku radni Rady Miejskiej zdecydowali o przyznaniu trzech tytułów "Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry" (dla Marii Aleksandrowicz, Mariusza Synówki oraz Dolnośląski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) oraz jednej nagrody, która trafiła do Rafała Froni. Pierwsza w wymienionych to kierowniczka zespołu Sybiraczki i Kresowianie, drugi to inicjator wielu akcji związanych z bezpieczeństwem, szczególnie dzieci. Organizacja pozarządowa również działa na rzecz najmłodszych od wielu lat. Z kolei Rafał Fronia to człowiek, który z Jelenią Góra w sercu "atakuje" najwyższe góry świata - wczoraj nieobecny, ale przesłał wideo-pozdrowienia z obozu pod Mount Everestem.

Po uroczystej sesji, dyrektor Teatru Norwida opowiedział o remoncie placówki, który mimo kłopotów doszedł do skutku. Powrót do budynku wzniesionego w 1905 roku był możliwy dzięki decyzji radnych (na wniosek prezydenta) o zwiększeniu finansowania na remont teatru, z uwagi na utratę części dofinansowania unijnego. Jak podkreślali Tadeusz Wnuk i Jerzy Łużniak, tak naprawdę to mieszkańcy "zrzucili się" na dokończenie remontu.

Tym samym udało się po dwóch latach przerwy wrócić do głównej siedziby i po oficjalnym otwarciu Teatru, przywitaniu niemal 500 zgromadzonych gości - rozpoczął się pierwszy spektakl w odnowionej siedzibie - były to "Damy i Huzary" Aleksandra Fredry.

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
14%
Złości
5
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group