• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 5:00
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 1941
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uroczysta procesja w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Piątek, 16 czerwca 2017, 9:16
Aktualizacja: 9:19
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (15.06) w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Kowary, trasą jak co roku, przeszła procesja. Wzięli w niej udział licznie mieszkańcy Kowar, zaangażowało się także dużo dzieci.

Obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. W Kowarach tradycyjnie jak co roku, w kościele p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 10.00 odbyła się msza święta, po której mieszkańcy Kowar udali się do czterech ołtarzy, które wyznaczały trasę procesji.

Ołtarze przyozdobiono kwiatami i zielonymi gałązkami. I ołtarz został ustawiony na skrzyżowaniu ulicy Matejki i Sienkiewicza, II był umieszczony przy budynku dawnej Kuźnicy, III ołtarz znajdował się przy Urzędzie Miasta i IV przy kościele. Przygotowały je wspólnoty parafialne. Ołtarze są odwołaniem do czterech Ewangelii. Przy każdym odbyła się modlitwa i odczytano jej fragmenty. Mieszkańcy miasta licznie wzięli udział w procesji. Zaangażowane w uroczystość były również dzieci komunijne, ubrane w białe stroje, które ustawiły się na początku procesji, za Krzyżem. Pogoda dopisała, mieszkańcy Kowar przyszli na procesję całymi rodzinami, aby publicznie wyznać wiarę. Nad spokojnym przebiegiem święta czuwał patrol policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~??? 16-06-2017 16:19
A o Cyganach to Joanna nic nie napisze? Całymi rodzinami obsiedli ławki na trasie procesji i mieli wielki biwak -żarcie, picie. Taka miejscowa atrakcja Kowar.
~myk 16-06-2017 19:04
Coraz mniej ludzi chodzi do kosciołą. A na procesji by la garstka i tak trzymac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group