Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7968
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyście w dniu Święta Wojska Polskiego

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 9:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczyście w dniu Święta Wojska Polskiego
Fot. Tomasz Raczyński
Tradycyjny marszem od Bramy Wojanowskiej do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, następnie odbyły się oficjalne przemówienia przedstawicieli władz miasta, posłów oraz wojskowych.

Obchody pod hasłem „70 lat wojska polskiego w Jeleniej Górze” zgromadziły wczoraj (15.08) wielu gości, orkiestra odegrała hymn państwowy, po przywitaniu przybyłych gości zagrano hejnał jeleniogórski, a następnie przyszedł czas na przemówienia.

- Dziękuję wam wszystkim, że jesteśmy tu wszyscy razem. To ważne, żeby nasze miasto, które w tej chwili nie jest garnizonem, tak ładnie czciło święto wojska polskiego – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła kłaniając się kombatantom. - Pamiętamy również o tych, których z nami nie ma – dodał. Głos zabrał również gen. Bronisław Peikert, który wspomniał słowa marszałka Piłsudskiego: „Kto nie pamięta i nie ceni przeszłości, nie jest wart teraźniejszości oraz przyszłości”.

Na płycie głównej pomnika odsłonięto dwie kolejne tabliczki – jedną nawiązująca do wydarzeń z czasów I wojny światowej z napisem „Bartfalu (Austro-Węgry), sierpień 1914 r.”, drugą z napisem „Berlin (Niemcy) maj 1945 r.”. Odsłonięcia wymienionych tabliczek na pomniku znajdującym się obok wejścia głównego do kościoła dokonali gen. Bronisław Peikert, posłanka PO Zofia Czernow, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group