Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8846
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Uratują wiadukty?

Czwartek, 3 stycznia 2019, 6:02
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2019, 13:14
Autor: WAC
Piechowice: Uratują wiadukty?
Fot. WAC
Burmistrz Piechowic Jacek Kubielski wystąpił do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o przedłużenie do końca 2019 roku czasowego zezwolenia na użytkowanie dwóch wiaduktów nad linią kolejową Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Ma to być wstęp do podjęcia przez samorząd starań o uratowanie budowli.

Przypomnijmy. Po długotrwałej batalii sądowo – administracyjnej, Miasto Piechowice zostało wskazane jako właściciel znajdujących się w kiepskim stanie technicznym dwóch wiaduktów. Samorząd zobowiązano też do przeprowadzenia na swój koszt ich rozbiórki.

W tegorocznym budżecie miasta znalazła się nawet pula środków na rozbiórkę obiektów drogowych. Okazuje się jednak, że los budowli nie jest przesądzony. Co więcej, nowy burmistrz zamierza powalczyć o ich uratowanie.

- Poprzednia Rada Miasta zakładała, że wiadukty do końca ubiegłego roku zostaną rozebrane, jednak nic w tym względzie nie zostało zrobione - mówi burmistrz J. Kubielski. - Problem więc przechodzi na ten rok. Nie ukrywam, że nie chciałbym tych wiaduktów rozbierać, ale jeden wyremontować, a drugi przebudować, aby w dalszym ciągu służyły mieszkańcom. Nie jestem takim optymistą, że wszystko się uda w ciągu jednego roku, bo tak naprawdę trzeba zacząć od zmiany decyzji nakazującej rozbiórkę budowli, zrobienia dokumentacji oraz uzyskania pozwoleń na ich remont i przebudowę. Jednak mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zakończy się procedura administracyjna i rozpoczną się prace budowlane.

Twoja reakcja na artykuł?

32
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
8%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
793
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group