Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8894
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa podpisana

Sobota, 29 grudnia 2018, 12:23
Aktualizacja: Wtorek, 1 stycznia 2019, 7:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa podpisana
Fot. Przemek Kaczałko
Kilka dni temu informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę ulicy Nadbrzeżnej w Jeleniej Górze. Wczoraj (28.12) doszło do podpisania umowy, więc użytkownicy drogi mogą być już pełni optymizmu, że ich slalom wokół dziur w jezdni dobiega końca.

Przypomnijmy. W drodze przetargu wygrało konsorcjum PU-PiH "COM-D" z Jawora wraz z Jeleniogórskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych, które zaoferowało za to zadanie 6 775 688, 52 zł. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel niespełna 4 miliony złotych, więc cena była znacznie wyższa.

Zadanie realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj" rozpocznie się od stworzenia projektu i zgromadzenia wszelkich zezwoleń, po czym wykonawca przejdzie do drugiego etapu, który obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowo-jezdnego o następujących parametrach: długość łączna odcinka ok. 2,6 km, szerokość ciągu pieszo-rowerowo-jezdnego 3,3 ÷ 5,5 m. W ramach przebudowy ulicy zakłada się:
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinka zieleni kolidującej z inwestycją,
- zabezpieczenie kolizji sieciowych,
- budowę ciągu pieszo-rowerowo-jezdnego,
- remont kładki dla pieszych nad rzeką Kamienną,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- budowę oświetlenia ulicznego,
- instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – wygrodzenia, poręcze wg potrzeb bezpieczeństwa ruchu,
- wykonanie docelowej organizacji ruchu,
- roboty wykończeniowe i porządkowe.

Chcemy przystąpić do tego zadania jak najszybciej, jednak najpierw musimy uzyskać odpowiednie zezwolenia - powiedział Roman Krosnowski, prezes firmy COM-D, która jest jednocześnie właścicielem JPRD. Formalności mają być załatwione najpóźniej do czerwca 2019 roku, a termin realizacji przebudowy Nadbrzeżnej określony został na czerwiec 2020 roku, jednak wykonawca deklaruje, że będzie chciał zakończyć prace do końca 2019 roku, więc pół roku przed terminem.
Przez kilka dobrych lat sam wielokrotnie tłumaczyłem, że są inne ważniejsze zadania, bądź mamy środki unijne na inne zadania i ulica Nadbrzeżna będzie czekała, ale zostanie zrobiona. Mieszkańcy już wątpili w to, co mówiłem, ale teraz umowa jest podpisana i mam nadzieję, że do końca czerwca 2020 roku będziemy mieli przejazd, który połączy Powstańców Wielkopolskich z Wolności - stwierdził prezydent Jerzy Łużniak.

Nie jest wykluczone, że na drodze pojawią się progi zwalniające.

Prawdopodobnie będą, z tego względu, że tam mamy samochody ciężarowe, które dojeżdżają do skupu złomu i musimy ograniczyć uciążliwość przejazdu tych samochodów, jednak będzie to ciąg pieszo-jezdny, więc będzie też ograniczenie do 40 km/h - dodał włodarz miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
791
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group