Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6528
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ulotki dla seniorów w aptekach, szpitalu i w urzędach

Piątek, 22 października 2021, 12:15
Aktualizacja: 12:16
Autor: 112
Powiat: Ulotki dla seniorów w aptekach, szpitalu  i w urzędach
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów, w miejscach najczęściej przez nich odwiedzanych, jak: apteki, jeleniogórski szpital, spółdzielnie mieszkaniowe i urzędy pozostawili materiały prewencyjne oraz umieścili w widocznym miejscu plakat informujący o wszelkiego rodzaju przestępstwach na ich szkodę.

Nadal dochodzi do oszustw metodą na, tzw. policjanta. Należy pamiętać, że policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania, czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W materiałach, które otrzymali seniorzy znajdują się wskazówki, jak zachować się w przypadku telefonów od osób, które podszywają się pod urzędników, pracowników administracji, najbliższych członków rodziny czy policjantów. Policjanci informowali, że przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, aby nie podejmować żadnych pochopnych działań. Nie informować nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacać z banku wszystkich oszczędności. Zadzwonić do kogoś z rodziny, zapytać o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

Policjanci przypominali seniorom, aby:
• zawsze kierowali się zasadą " ograniczonego zaufania",
• w przypadku prośby o nagłą pożyczkę poprosili o osobisty kontakt z osobą podającą się za krewnego,
• skontaktowali się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki.

W każdym przypadku podejrzenia oszustwa należy powiadomić Policję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group