Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8116
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Świerkowa będzie miała drugi chodnik

Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:41
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulica Świerkowa będzie miała drugi chodnik
Fot. Józef Gajewski
– Ta ulica wygląda, jakby wykonawca uciekł z niej przed zakończeniem prac – tak o ul. Świerkowej bez chodnika z jednej strony jezdni mówił w minionym roku w październiku radny Józef Gajewski, który złożył interpelację o dobudowanie brakującego ciągu. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na jego wykonanie. W ramach jednego zadania przebudowany zostanie również chodnik na ulicy Grunwaldzkiej.

- Właściciele okolicznych nieruchomości nie rozumieją, dlaczego chodnik wybudowano tylko na części dość ruchliwej drogi, bo ulica Świerkowa jest jednocześnie drogą do szkoły - mówił radny SLD Józef Gajewski. - W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodzice mają prawo domagać się dokończenia inwestycji i wykonania brakujących chodników – dodał.

Przypomnijmy, że remont tej drogi był prowadzony w latach 2003, a kończony w 2004 roku. I jak zapewnia dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, ulica została przebudowana zgodnie z projektem.

- Taki był wówczas pomysł na tę ulicę – mówi Jerzy Bigus. – Rzeczywiście po jednej stronie jezdni brakuje tam chodnika i teraz podjęto decyzję by go dobudować – dodał wiceszef zarządu dróg.

Wykonawca na dobudowę chodnika przy ul. Świerkowej i przebudowę chodnika przy ul. Grunwaldzkiej o długości 145 m, będzie miał czas do września br. Termin składania ofert upływa we wtorek (6.05).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
71
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group