Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5425
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Obrońców Pokoju do remontu

Czwartek, 10 marca 2016, 8:01
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2016, 7:40
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ulica Obrońców Pokoju do remontu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jeszcze w tym roku planowany jest remont ul. Obrońców Pokoju od ronda Barei do ul. Podwale w Jeleniej Górze. – Ta droga nie była remontowana od ponad 40 lat i jest naprawdę w bardzo złym stanie – mówi zastępca dyrektora miejskiego zarządu dróg i mostów Paweł Dyła. Obecnie ogłoszono kolejny przetarg na wykonanie projektu przebudowy ulicy. Roboty mają się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Chodzi o niewielki, bo zaledwie 300 metrowy odcinek ul. Obrońców Pokoju, ale istotny ze względu dużą liczbę użytkowników. Jeżdżą nim zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy licznych punktów handlowo- usługowych i ich klienci. Jest to również dojazd do Dworca PKS.

- Mieliśmy bardzo dużo wniosków o remont tej ulicy – mówi Piotr Dyła. - Jest to już drugi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, ponieważ w pierwszym przetargu nikt się nie zgłosił. Jeśli sytuacja powtórzy się i tym razem, ogłosimy przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. Wówczas jeden przedsiębiorca wykona zarówno projekt, jak i roboty. Zależy nam, by droga została wyremontowana jeszcze w tym roku i mamy na ten cel zabezpieczone pieniądze – dodaje wiceszef zarządu dróg.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia drogi i chodników, pojawią się dwa dodatkowe słupy oświetleniowe i dwa zostaną wymienione na nowe, a także przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.
Na złożenie dokumentów oferenci mają czas do 14 marca, a dokumentację projektową zwycięzca przetargu opracuje do końca maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group