Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5227
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Łomnicka oddana do użytku

Piątek, 13 listopada 2015, 14:36
Aktualizacja: Niedziela, 15 listopada 2015, 8:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Łomnicka oddana do użytku
Fot. Przemek Kaczałko
Część Łomnickiej (od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego koło lotniska) jest już przejezdna. Zakończył się pierwszy etap remontu zaniedbanej przez lata ulicy łączącej Jelenią Górę z gminą Mysłakowice. Z tej okazji włodarze miasta spotkali się dzisiaj (13.11) z dziennikarzami.

- Droga została zrealizowana w 85 proc. ze środków unijnych, jeszcze z poprzedniego rozdania, z Regionalnego Programu Operacyjnego – zaznaczył wiceprezydent Jerzy Łużniak. Wartość inwestycji wyniosła 6,8 mln zł, z czego niemal 6,1 miliona to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jak podkreślają władze miasta, wcześniej nie było w tym miejscu chodnika, teraz jest – co poprawia bezpieczeństwo pieszych.

Wybudowany odcinek ma długość 1280 metrów, szerokość jezdni wynosi od 6 do 6,5 metra, chodnik jest jednostronny, dodatkowo wybudowano dwa przystanki autobusowe. Wykonano też oświetlenie w technologii LED z oprawami 63 W – poinformował zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wniosek o dofinansowanie drugiego etapu ulicy Łomnickiej został złożony do programu „schetynówek”. - Liczymy na to, że uzyska akceptację tym bardziej, że zgodnie z podstawowym wymogiem tego konkursu jest to, żeby łączyła gminy – zapowiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła mając nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Drugi etap (w obszarze miasta Jeleniej Góry) według szacunków ma kosztować ok. 5,7 mln zł.

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group