Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8758
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Krakowska na finiszu

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 14:58
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2020, 10:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Krakowska na finiszu
Fot. Przemek Kaczałko
Remont ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze dobiega końca. Wkrótce kierowcy będą mogli skorzystać z nowej drogi, gdyż na znacznej jej części nigdy nie było asfaltu.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności (na długości 1093 metrów). W ramach zadania przewidziano budowę parkingu „parkuj i jedź” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna).

Kilka lat temu wykonano odcinek od alei Solidarności do ulicy Łomnickiej, więc oba odcinki ulicy Krakowskiej będą miały już nową nawierzchnię. Aktualnie remontowana droga otworzy nowe możliwości dla kierowców, gdyż będą mogli omijać ul. Wincentego Pola (do tej pory droga asfaltowa kończyła się przed działkami, za ruiną Hotelu Sudety). Być może skusi to również potencjalnych inwestorów do zagospodarowania terenu, który kiedyś tętnił kolejowym życiem.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z COM-D z Jawora. Cena inwestycji to 8 868 617,68 zł. Termin zakończenia prac zapowiadany był na lipiec 2020 roku, jednak władze miasta zawarły aneks z wykonawcą i inwestycja ma być oddana do użytku do końca września br.

Twoja reakcja na artykuł?

16
76%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group