Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9361
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ulewa narobiła szkód. Setki zgłoszeń o podtopieniach

Wtorek, 27 maja 2014, 17:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 10:27
Autor: Jel
Region: Ulewa narobiła szkód. Setki zgłoszeń  o podtopieniach
Fot. AP
– Najgorzej jest w Piechowicach i Sobieszowie, ale ulewa narobiła wiele szkód również w Cieplicach i Szklarskiej Porębie – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Wielkie opady rozpoczęły się po godz. 13.00. Teraz trwa usuwanie skutków. W terenie pracują wszyscy strażacy, we wzmocnionej, niemal podwójnej obsadzie.

Intensywne opady deszczu, o których ostrzegali meteorolodzy, najpierw spadły w Szklarskiej Porębie. Studzienki i kratki deszczowe nie nadążały z odbieraniem tak dużej ilości wody, która spływała po ulicach tworząc ogromne kałuże. Po 14.00 ulewa przesunęła się nad Piechowice tu zrobiła najwięcej szkód.

– Przesyłam parę fotografii z Piechowic po dzisiejszej (27.05.) ulewie – napisał do nas pan Kamil i przesłał zdjęcia. Dziękujemy.

Jak wynika ze wstępnych szacunków strażaków, podtopionych zostało kilkanaście budynków. Woda wdzierała się z okolicznych strumyków, które zmieniły się w rzeki oraz z pól.

Nie lepiej było również w Sobieszowie. - Najbardziej ucierpiała ulica Karkonoska i Młyńska – informuje nasza Czytelniczka Ania. - Zostały zalane podwórka i piwnice. Kratki burzowe nie odbierały takiej ilości wody, w ciągu kilku minut ulice zmieniły się w rzeki – dodaje.

Mimo że opady ustały, strażacy cały czas mają pełne ręce pracy. – Udrażniamy przepusty, wypompowujemy wodę, układamy worki i kierujemy wodę z powrotem do koryt rzek – wymienia Andrzej Ciosk. – Na szczęście nie ucierpiał nikt z ludzi, ale woda spowodowała dużo strat materialnych, na oszacowanie których jest jeszcze stanowczo za wcześnie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group