Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5845
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ułatwić życie ubogim dłużnikom

Wtorek, 1 lutego 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: RED
W urzędzie miejskim trwają prace nad przyjęciem rozwiązań, które umożliwiłyby ludziom zadłużonym w zakładach gospodarki lokalowej i nie mających środków na bieżące opłaty, odpracowanie wierzytelności.

– Wiem, że wśród zadłużonych jest wielu mieszkańców skrępowanych taką sytuacją, a jednocześnie są zainteresowani, by rzetelnie się rozliczać ze zobowiązań – powiedział Marcin Zawiła, prezydent miasta, po rozmowach z jeleniogórzanami.

Szef Jeleniej Góry chce stworzyć mechanizmy, by każdy, kto ma dobrą wolę mógł stopniowo i samodzielnie wychodzić z takich opresji. – Tym bardziej, że przepisy przewidują, że dodatki mieszkaniowe, ułatwiające byt, przysługują tylko tym mieszkańcom, którzy regulują swoje czynszowe zobowiązania. Zamierzam to ludziom ułatwić – zapowiada Marcin Zawiła.

Stworzenie tego systemu wymaga opracowania zasad, wynikających z kilku ustaw, ale jest możliwe i – ze społecznego punktu widzenia – cenne. Można się spodziewać, że te rozwiązania będą przedłożone radzie miejskiej podczas sesji n.t. problemów gospodarki mieszkaniowej, która może się odbyć jeszcze wiosną tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group