Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2455
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukwiecone 900–lecie na pokaz wjeżdżającym

Czwartek, 17 lipca 2008, 7:49
Aktualizacja: 17:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ukwiecone 900–lecie na pokaz wjeżdżającym
Fot. Angela
Kierowców wjeżdżających od strony Wrocławia do Jeleniej Góry wita od kilku dni jelonek ułożony z kwiatów i kamieni, który pojawił się przy a Jana Pawła II pomiędzy Maciejową a Jelenią Górą. Usypany został tam również napis wyjaśniający, skąd taki pomysł na ozdobę miasta.

Herbowy symbol miasta wykonany z kwiatów i kamieni to jeden z pierwszych kroków do zmian, jakie mają się pojawić w Jeleniej Górze. - W mieście będzie o wiele bardziej kolorowo i przyjemnie – zapowiada Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Powód? 900-lecie Jeleniej Góry. Pomysł na jelonka z drobnych białych kamyczków i begonii zrodził się podczas jednej z wizyt m.in. Michała Kasztelana w Cervi we Włoszech gdzie prezentowane były przykłady ozdabiania poszczególnych miast na świecie.

Różne kompozycje kwiatów w Jeleniej Górze pojawiły już kilka lat temu, a przykładem były klomby na ulicy Bankowej. Zdaniem szefa MPGK, od tego roku takie ozdoby będą pojawiały się co roku.

- Udało nam się przekonać szefa miasta i urzędników, żeby taki klomb w kształcie jelonka się pojawił, w mieście rozstawiliśmy też wieżyczki z kwiatami, z których - mam nadzieję - jeleniogórzanie się ucieszą – mówi Michał Kasztelan. - W latach następnych chcemy aby kwiatów było w mieście coraz więcej.

Jelonka witającego kierowców wjeżdżających do stolicy Karkonoszy do niedawna uzupełniał również napis „Jelenia Góra 900-lecie”. Był on jednak mało widoczny, dlatego pracownicy MPGK przenieśli go kilka metrów dalej w stronę Jeleniej Góry. Został usypany z kamyczków na podeście z ziemi o wysokości 90 cm. Dotychczas nasyp miał bowiem 40 cm, co ograniczało jego widoczność. Kwiatowy jelonek kosztował miasto około sześciu tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group