Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7437
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ukradli puszkę z pieniędzmi na leczenie chorego chłopca

Piątek, 25 stycznia 2008, 13:16
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2008, 8:27
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ukradli puszkę z pieniędzmi na leczenie chorego chłopca
Fot. Archiwum
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież skarbonki z datkami na kurację dla dziecka. Było w niej 520 złotych. Złodziej był z kompanem. Obydwu udało się namierzyć dzięki nagraniu z kamer monitorujących wnętrze pizzerri, gdzie działali przestępcy z Dziwiszowa.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2007 roku około godziny 23. – Do jednej z pizzerii na Zabobrzu weszło dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy zamówili wcześniej przez telefon pizzę i przyszli po jej odbiór. Kiedy po krótkiej rozmowie, kelnerka wyszła na zaplecze jeden ze sprawców ukradł z bufetu puszkę z pieniędzmi. Kiedy ją chował pod kurtkę, drugi z przestępców go zasłaniał – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Po ich wyjściu kelnerka stwierdziła brak puszki z datkami przeznaczonymi na leczenie chłopca. W skarbonce według pokrzywdzonej było około 520 zł.
Złodzieje nie wiedzieli, że w lokalu zamontowany był monitorig, na którym widoczny jest cały przebieg zdarzenia, jak również twarze sprawców.

Właściciel lokalu przekazał nagranie policji, jako materiał dowodowy. Na jego podstawie policjanci wytypowali sprawców przestępstwa. Złodziejami skarbonki okazali się dwaj mieszkańcy Dziwiszowa. Obaj w wieku 22 lat. Jednemu z nich już przedstawiono zarzut kradzieży, a drugi usłyszy go 28 stycznia.

Za kradzież grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group