Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6935
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Udaremniony przemyt

Środa, 2 czerwca 2021, 8:11
Autor: WAC
Region: Udaremniony przemyt
Fot. straż graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt znacznej ilości papierosów, które trafić miały do Belgii. Zatrzymano 27-letniego kierowcę – obywatela Ukrainy, który kierował autem wypełnionym nielegalnym towarem.

Kilka dni temu pogranicznicy z placówki w Zgorzelcu wytypowali do kontroli jadącego w stronę granicy z Niemcami busa. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze zauważyli, że w części ładunkowej pojazdu jest podwójny dach. Tam w specjalnie skonstruowanej skrytce znaleźli 26 tysięcy paczek (520 tysięcy sztuk) papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych. Kierujący busem 27-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Tego samego dnia cudzoziemcowi przedstawiono zarzut posiadania i przewożenia wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy powodując w ten sposób uszczuplenia podatku akcyzowego i VAT na kwotę 615 tysięcy złotych.

Dodatkowo Komendant PSG w Zgorzelcu wszczął postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcowi decyzji, na podstawie której będzie musiał wyjechać z Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group