Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3446
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dębica: Udany występ pływaka MUKP Just Swim w Mistrzostwach Polski

Piątek, 8 marca 2013, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: MDvR
Dębica: Udany występ pływaka MUKP Just Swim w Mistrzostwach Polski
Fot. użyczone
Szymon Wawryca, zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra zaprezentował rewelacyjną formę podczas Mistrzostw Polski Juniorów (15 lat) w pływaniu, które odbywały się w Dębicy. Był to dla Szymona kolejny w życiu start w tak prestiżowej imprezie.

Pływak MUKP Just Swim w trzydniowej rywalizacji (1-3 marca) poradził sobie doskonale poprawiając znacząco (o kilka, a nawet kilkanaście sekund) swoje rekordy życiowe na każdym dystansie, trzykrotnie kwalifikował się z porannych wyścigów eliminacyjnych do finałów B oraz raz do bezpośredniej walki o medale w finale A.

Na 50m stylem klasycznym z czasem 32,22 w finale B zajął 5. miejsce, a ostatecznie uplasował się na 13. pozycji. Im dłuższy dystans Szymon, jak sam przyznaje, czuje się lepiej. W bardzo wyczerpującym wyścigu na 400m stylem zmiennym z czasem 5:00,32 zajął 13. miejsce, poprawiając swój rekord z zeszłorocznych mistrzostw o 16 sekund. Jednak Szymon oszczędzał siły na start w swojej koronnej konkurencji 200m stylem klasycznym. Zawodnik MUKP Just Swim na najdłuższym z wyścigów popularną żabką z 5-tym czasem w eliminacjach 2:28'93, nie oszczędzał się, nie kalkulował, parł do przodu. Po południu zabrakło trochę sił, aby poprawić rezultat i finałowy wyścig zakończył ostatecznie na 8. pozycji, uzyskując czas 2:30,99. W kolejnej swojej konkurencji 100m stylem klasycznym Szymon w eliminacjach uzyskał 12. lokatę z czasem 1:09'79. W finale z czasem 1:10'25 zajął 13. miejsce.

We wszystkich startach w stylu klasycznym Szymon pokazał się z bardzo dobrej strony, nie kalkulując czy są to eliminacje, czy finał. Ze startów w zawodach zarówno trenerzy, sam zawodnik, jak i wierny fan syna, mama Kasia są bardzo zadowoleni. Treningi w raciborskiej SMS pod okiem doświadczonej trenerki, wychowawczyni wielu mistrzów i medalistów nie tylko mistrzostw Polski, ale również mistrzowskich imprez międzynarodowych Marii Gawliczek przynoszą bardzo pozytywne rezultaty.

- Szymon to bardzo pracowity, zaangażowany i utalentowany zawodnik. Robi znaczące postępy. Rewelacyjny start w Zimowych Mistrzostwach Polski na pewno będzie mobilizacją do kolejnej ciężkiej pracy, której efekty będziemy mogli podziwiać już latem podczas letnich Mistrzostw Polski - ocenia trener klubowy zawodnika Marcin Binasiewicz.

W roli wyjaśnienia formuły rozgrywania mistrzowskich imprez pływackich. Do finałów A kwalifikuje się 10 najszybszych pływaków z porannych eliminacji, którzy w popołudniowych wyścigach finałowych walczą o medale i miejsca 4-10. Do finałów B natomiast kwalifikują się zawodnicy, którzy w porannym bloku zawodów zajmowali miejsca 11-20 i o takie też lokaty walczą w sesji wyścigów popołudniowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1199
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group