Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 7043
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany start Wiosny Cieplickiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 maja 2010, 8:02
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2010, 8:05
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Trzeciego maja została uroczyście otwarta XXXVII Wiosna Cieplicka. Nie zabrakło wielu emocji i bisów zaproszonych na inauguracyjny koncert zespołów. Imprezy święta uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry potrwają do końca maja.

Na wstępie zaśpiewały dwie uczennice, uczestniczki warsztatów wokalnych w Przystani: Kasia Skóra i Małgosia Parzymies. Przybyłych powitali prezydent Marek Obrębalski oraz Ewelina Marciniak, szefowa Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury.

Koncert rozpoczął się występem Lubelskiej Federacji Bardów. Zespół czerpie inspirację z folku Kresów, muzyki klasycznej, romskiej i innych. Świetnie łączą wiele nurtów muzycznych. W Federacji gra czterech solistów. Większość tekstów i muzyki jest dziełem członków zespołu. Muzycy bez problemu rozruszali cieplicką publiczność. Żartowano, że spłoszyli deszcz.

Swoim optymizmem zarazili wszystkich zebranych. Słuchacze podśpiewywali ich piosenki. Publiczność po zakończeniu koncertu bardzo domagała się bisu. Oczywiście artyści zaśpiewali i to nie jedną piosenkę, ale aż trzy! Po koncercie można było kupić płyty Federacji oraz porozmawiać z artystami lub wziąć od nich autograf.

W czasie przerw odbywały się konkursy dla najmłodszych np. na najładniejszy rysunek muszli koncertowej, wiersz o Cieplicach i rzut piłeczką do celu. Następnie na scenie pojawił się Michał Rudaś, który zaśpiewał piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. Shuruvath. Zabrał on słuchaczy w podróż po Indiach.

Kolejna odsłona Wiosny Cieplickiej nastąpi w najbliższy czwartek tj. 6 maja. W Muzeum Przyrodniczym będzie można obejrzeć wystawę fotografii Janiny Peikert pt. „Piękno bezkresne”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~Fanatyk 27 4-05-2010 10:08
Niech żałuje ten kogo tam nie było. Naprawdę świetna impreza, wspaniali artyści-muzycy. Oby więcej oby częściej i oby słoneczniej!! Brawa dla ogranizatorów!
~ciepliczanin1 4-05-2010 10:38
straszna lipa na tej wiosnie... i to za nasza kase:( zrobcie lepiej jakies zajecia dla mlodziezy, pracownie itp. a nie marnujecie kase na takie bzdety!
~ 4-05-2010 11:06
i wy się dziwcie ze młodzi stąd wyjeżdżaja
~Do Ciepliczanina1 4-05-2010 11:14
Ale zajęcia dla młodzieży też się odbywają i pracownie też działają... Moja pociecha tam chodzi :)
~lalalinka 4-05-2010 11:36
wszystko pod emerytów i kuracjuszy..... lipa straszna,pomyślcie też o młodzieży!!!!!! kiedyś były koncerty dla wszystkich: Goya,sydney polak,jamal it
~jg73 4-05-2010 12:16
do ciepliczanin- ale się popisałeś! gratuluję wiedzy, akurat zajęć dla młodzieży jest sporo, wystarczy wejść na inna stronę niż jelonka.com. Mam nadzieję, że wiesz, że inne strony istnieją? :)
~Beton 4-05-2010 12:24
I kto się bawi na wiośnie cieplickiej?? No kto?? Jak widać na 1 zdjęciu, stare dziady!!! Zamiast miasto młodych przyciągać bo młodzi przepijają całe siano, to miasto organizuje jakieś dzadoskie potupaje dla emerytów i kuracjuszy!! Jelenia to na prawdę miasto emerytów, nędzy i rozpaczy!!
~Bambi :) 4-05-2010 13:24
O ho! Komentarze - "kopiuj wklej" jak sprzed roku, dwóch i kilku poprzednich ;))) Czyżby ciągle ci sami wklejali te same komentarze? Co roku ten sam ktoś pisze "stare dziady". Co roku używa tego samego argumentu ;) że też mu się jeszcze nie znudziło ;) Podobno negatywne podejście do wszystkiego - źle wpływa na zdrowie ;) Dbajcie o siebie ;))
~krzych 4-05-2010 15:15
jak na razie niezła lipa jest.trzy dni wolnego i jedna impreza która wogóle nie przyciągnęła ludzi a to chyba o czymś świadczy.
~zawiedziony jg 4-05-2010 18:03
Jeszcze 10 lat temu zazdrościłem jeleniogórzanom- mnóstwo koncertów , imprez plenerowych. Teraz sam jestem jednym z was ale już nie mam czego pozazdrościć.
YESik 4-05-2010 19:30
Jak możecie pisać, że "udany start"??? To jest oburzające!!! To w jakiej sytuacji byłby nieudany? Gdyby nikt nie przyszedł? Na zdjęciach widać, że publiczność nie przekroczyła 100 osób. Z resztą byłem tam i widziałem. Z tego prosty wniosek, że Jelonka jest nieobiektywna i poprze każde gówno, które nasze czcigodne władze wyprodukują!Tak beznadziejnej imprezy na Wiośnie Cieplickiej jeszcze nie widziałem. A liczba nią zainteresowanych jest tego najlepszym świadectwem. I faktycznie za nasze pieniądze to jest robione. To wszyscy mieszkańcy płacą podatki żeby 70 osób mogło się zabawić? A co z pozostałymi 85471 jeleniogórzanami? Federację jeszcze jakoś idzie przełknąć, chociaż z drugiej strony dość mam już tego, że głównie krainą łagodności jesteśmy karmieni, ale ten Rudaś... Facet przyjechał bez zespołu, stanął sam na środku sceny, pośpiewał do podkładu z płyty i wziął za to pewnie parę tysięcy (nie znam stawki, ale się dowiem i napiszę). Coś z tym trzeba zrobić! Jakąś petycję do władz wystosować z żądaniem wymiany ekipy Przystani Twórczej na ludzi kompetentnych, bo obecne uprawiają w publicznej instytucji prywatny ogródek nie myśląc o potrzebach ludzi. Zapraszanie artystów bez nazwiska znanego szerszej publiczności, to czysty idiotyzm. czemu to ma służyć? Co z tego, że coś się podoba pani Ewelinie? Ludzie chcą chodzić na koncerty znanych i lubianych wykonawców. W najmniejszych wioskach o tym wiedzą. Na dożynkach jest lepiej niż u nas. Jedyna nadzieja w Finale Ligi Rocka i koncercie Lao Che. Osobiście lubię ten zespół i na pewno się wybiorę, ale fajerwerków też się nie spodziewam. Wierzyć się nie chce, że Lwówek Śląski jest o lata świetlne w tej dziedzinie przed nami. Nawet Szklarska Poręba jest przed nami. Też mają raczkującą instytucję MOKSiAL, dużo się muszą jeszcze uczyć, ale na 100% są lepsi od CCK. P.S. Proszę mi nie wypisywać bzdur, że to malkontenctwo i żebym sam zrobił coś lepszego. Nie odezwałbym się gdyby nie było tragicznie, ale jest i nie jest to zdanie odosobnione, a raczej przeważające. Gdybym dysponował chociaż 1/4 wszelkiej maści zaplecza, którym dysponuje CCK Przystań Twórcza, mielibyśmy dużo lepszą Wiosnę Cieplicką. Niestety nie mam środków i jest jak jest.
wupe 4-05-2010 19:30
a mi się wczoraj podobało. i nie jestem starym dziadem, emerytem i innym kuracjuszem... ps. @ Beton- poczekaj jeszcze trochę, też będziesz starym dziadem
YESik 4-05-2010 19:45
Cenzura??? Dlaczego ten wpis został usunięty? Jak możecie pisać, że "udany start"??? To jest oburzające!!! To w jakiej sytuacji byłby nieudany? Gdyby nikt nie przyszedł? Na zdjęciach widać, że publiczność nie przekroczyła 100 osób. Z resztą byłem tam i widziałem. Z tego prosty wniosek, że Jelonka jest nieobiektywna i poprze każde gówno, które nasze czcigodne władze wyprodukują!Tak beznadziejnej imprezy na Wiośnie Cieplickiej jeszcze nie widziałem. A liczba nią zainteresowanych jest tego najlepszym świadectwem. I faktycznie za nasze pieniądze to jest robione. To wszyscy mieszkańcy płacą podatki żeby 70 osób mogło się zabawić? A co z pozostałymi 85471 jeleniogórzanami? Federację jeszcze jakoś idzie przełknąć, chociaż z drugiej strony dość mam już tego, że głównie krainą łagodności jesteśmy karmieni, ale ten Rudaś... Facet przyjechał bez zespołu, stanął sam na środku sceny, pośpiewał do podkładu z płyty i wziął za to pewnie parę tysięcy (nie znam stawki, ale się dowiem i napiszę). Coś z tym trzeba zrobić! Jakąś petycję do władz wystosować z żądaniem wymiany ekipy Przystani Twórczej na ludzi kompetentnych, bo obecne uprawiają w publicznej instytucji prywatny ogródek nie myśląc o potrzebach ludzi. Zapraszanie artystów bez nazwiska znanego szerszej publiczności, to czysty idiotyzm. czemu to ma służyć? Co z tego, że coś się podoba pani Ewelinie? Ludzie chcą chodzić na koncerty znanych i lubianych wykonawców. W najmniejszych wioskach o tym wiedzą. Na dożynkach jest lepiej niż u nas. Jedyna nadzieja w Finale Ligi Rocka i koncercie Lao Che. Osobiście lubię ten zespół i na pewno się wybiorę, ale fajerwerków też się nie spodziewam. Wierzyć się nie chce, że Lwówek Śląski jest o lata świetlne w tej dziedzinie przed nami. Nawet Szklarska Poręba jest przed nami. Też mają raczkującą instytucję MOKSiAL, dużo się muszą jeszcze uczyć, ale na 100% są lepsi od CCK. P.S. Proszę mi nie wypisywać bzdur, że to malkontenctwo i żebym sam zrobił coś lepszego. Nie odezwałbym się gdyby nie było tragicznie, ale jest i nie jest to zdanie odosobnione, a raczej przeważające. Gdybym dysponował chociaż 1/4 wszelkiej maści zaplecza, którym dysponuje CCK Przystań Twórcza, mielibyśmy dużo lepszą Wiosnę Cieplicką. Niestety nie mam środków i jest jak jest.
YESik 4-05-2010 19:51
Jak możecie pisać, że "udany start"??? To jest oburzające!!! To w jakiej sytuacji byłby nieudany? Gdyby nikt nie przyszedł? Na zdjęciach widać, że publiczność nie przekroczyła 100 osób. Z resztą byłem tam i widziałem. Z tego prosty wniosek, że Jelonka jest nieobiektywna i poprze każde gówno, które nasze czcigodne władze wyprodukują!Tak beznadziejnej imprezy na Wiośnie Cieplickiej jeszcze nie widziałem. A liczba nią zainteresowanych jest tego najlepszym świadectwem. I faktycznie za nasze pieniądze to jest robione. To wszyscy mieszkańcy płacą podatki żeby 70 osób mogło się zabawić? A co z pozostałymi 85471 jeleniogórzanami? Federację jeszcze jakoś idzie przełknąć, chociaż z drugiej strony dość mam już tego, że głównie krainą łagodności jesteśmy karmieni, ale ten Rudaś... Facet przyjechał bez zespołu, stanął sam na środku sceny, pośpiewał do podkładu z płyty i wziął za to pewnie parę tysięcy (nie znam stawki, ale się dowiem i napiszę). Coś z tym trzeba zrobić! Jakąś petycję do władz wystosować z żądaniem wymiany ekipy Przystani Twórczej na ludzi kompetentnych, bo obecne uprawiają w publicznej instytucji prywatny ogródek nie myśląc o potrzebach ludzi. Zapraszanie artystów bez nazwiska znanego szerszej publiczności, to czysty idiotyzm. czemu to ma służyć? Co z tego, że coś się podoba pani Ewelinie? Ludzie chcą chodzić na koncerty znanych i lubianych wykonawców. W najmniejszych wioskach o tym wiedzą. Na dożynkach jest lepiej niż u nas. Jedyna nadzieja w Finale Ligi Rocka i koncercie Lao Che. Osobiście lubię ten zespół i na pewno się wybiorę, ale fajerwerków też się nie spodziewam. Wierzyć się nie chce, że Lwówek Śląski jest o lata świetlne w tej dziedzinie przed nami. Nawet Szklarska Poręba jest przed nami. Też mają raczkującą instytucję MOKSiAL, dużo się muszą jeszcze uczyć, ale na 100% są lepsi od CCK. P.S. Proszę mi nie wypisywać bzdur, że to malkontenctwo i żebym sam zrobił coś lepszego. Nie odezwałbym się gdyby nie było tragicznie, ale jest i nie jest to zdanie odosobnione, a raczej przeważające. Gdybym dysponował chociaż 1/4 wszelkiej maści zaplecza, którym dysponuje CCK Przystań Twórcza, mielibyśmy dużo lepszą Wiosnę Cieplicką. Niestety nie mam środków i jest jak jest.
~zdezorientowany 4-05-2010 20:00
Jaki budżet - takie imprezy... zresztą i tak jak na typowo "barową" pogodę - sporo osób przewineło się pod Muszlą. Doda czy Feel kosztują krocie... w jakimś kolorowym pisemku - pisali że za jeden koncert mogą brać około 50 000, a może więcej. Wątpię, czy przy kryzysie o jakim wszędzie trąbia - Jelenią na to stać. Zresztą - jak były duże koncerty - ciągle pojawiały się komentarze, że niepotrzebnie wyrzuca się pieniądze w błoto - na coś takiego - bo lepiej coś odremontowac. A teraz jak pieniądze idą w remonty i inwestycje - to ludzie piszą że chcą imprez. W takim razie czego chcecie tak naprawdę? Bo ja się zgubiłem.
~zdezorientowany 2 4-05-2010 20:09
Do YESiKa Po Twoim wpisie - sprawdziłem, bo to dostępne w sumie - ile kasy jest w tym roku na Wiosnę cieplicką... I tak sobie pomyślałem, że jeśli faktycznie za 1/4 jej budżetu - czyli za jakieś 13 000 zrobiłbyś kilka mega imprez - to szacun dla Ciebie. Musisz być czarodziejem. A jkeśli jesteś czarodziejem - głosuję na Ciebie w przyszłych wyborach ;))) bo mi się to chyba kalkuluje. I jeszcze bym chciał fajną furę... bo to pewnie też jestes w stanie tanio załatwić ;))) Pozdro
~KRIS 4-05-2010 21:51
START WIOSNY UDANY ??? RACZEJ FATALNY. Jak zresztą już od kilku lat. Niestety oferta beznadziejna. Na dużej ilości zdjęć pani Ewelina oczywiście. Zespół zaśpiewał AŻ 3 PIOSENKI ??? No nic tylko się upić ze szczęścia. Można było kupić płyty ??? Żarty. I jeszcze jakiś facet, który wspierał się nagraniem z płyty, gdzie odbiorcami byli jedynie przechodnie. W Cieplicach ( przy w miarę dobrej pogodzie ) można posłuchać muzyków z ameryki łacińskiej, grających ba fletni pana, którzy też grają do CD i też można kupić u nich płyty. Czasami pojawia się też chłopak z gitarą, a nawet pewien starszy pan z organkami. A wszystko to dostępne jest bez nakładów społecznych.
~czarna 4-05-2010 23:43
fakt faktem imprezy są gorsze z roku na rok a budżet pusty a dlaczego ? jeszcze nikt się z was nad tym nie zastanawiał ? zawsze to u nas na placu ratuszowym były imprezy teraz musimy dojeżdżać choćby po to żeby sobie posłuchać tego pitolenia , czas najwyższy pomyśleć o zmianie zarządu naszego miasta , czarno widzę nasze dzieci które dorastają pałętając się po mieście bez celu im jak widać się już nic nie należy a przecież też mają swoich ulubionych wokalistów więcej hip hopu a nie filharmonii pozdrawiam wszystkich fanów HIP-HOP
~ 5-05-2010 0:13
O jakich trzech piosenkach piszesz KRIS? Były trzy bisy... no były, ale trzy piosenki? O co chodzi? A jeśli chodzi o fletnię pana - ten Pan sprzedający płyty na placu- nie gra na niej. Gadaliśmy z nim - on tylko płyty upycha ;) coś ci się pomyliło :)
~ 5-05-2010 0:18
Zapomniałem dopisac, że sam jestem fanem HIP-HOP-u - ale wiem, że takie imprezy do bezpiecznych nie należą. Widziałem we Wrocku - ilu było ochroniarzy. Wszystko jest fajnie - dopóki nie zaczną sie przepychanki.
rymcycymcy 5-05-2010 0:44
Problemem jest, że ta Cieplicka wystartowała, ale ta meteorologiczna ma to wszystko gdzieś :) ...ja już nie mogę doczekać się krótkich kiecek na przejściach dla pieszych ! ;) Wtedy staję się dobrym kierowcą ! :)
~ 5-05-2010 0:52
Spodobało mi się dodawanie komentarzy :) A to sobie dodam jeszcze jeden - żeby mieć tyle co YESik :)) Ty YESik - fajny chłopak jesteś. Trzy razy się wpisywać i za każdym razem epopeja - masz zadatki na Sienkiewicza. Stary - marnujesz się - jak nic. CCK ma jakieś 4 etaty, jakieś 70 metrów kwadratowych - faktycznie - jakbyś miał 1/4 - to by wyszło koło jednego etatu i 17 m, tam chyba 2 kolumny mają do nagłośnienia i trochę kabli - to pól kolumny wyjdzie z podzielenia. Można zawalczyć stary, można... Czy ja tez-jak zdezorientowany- mogę zamówić szybkiego ropniaczka -jak na ciebie zagłosuję? bo benzyna coraz droższa... na ropę będzie mi taniej.
teessi 5-05-2010 6:44
do Yesik. Bez przesady, dużo młodych ludzi, przyjrzyj się dokładniej zdjęciom, nie tylko tym z ławkami, ale nawet na ławkach jest młodzież. Fakt, było dużo wiekowych, ale młodzieży też było dużo. Zresztą w czym Tobie przeszkadzali ci starsi? To co, wygonisz ich jak przyjdą na występ Lao Che? Bo naruszają Twoje poczucie estetyki? Problemem była pogoda. Inna sprawa, że teraz ludzie nie chcą się bawić tak jak kilka lat temu. Zresztą występ grupy z Lublina nie był nagłośniony. Wcześniej na tę godzinę, co ci z Lublina (na 15:00), zapowiadany był występ z Michałem Rudasiem, ale akurat ja go nie trawię. Przechodziłam tam zatem przypadkiem (ok. 16:00). A ci z Lublina mnie się podobali. Zagrali dużo więcej niż trzy utwory. Ludziom też się podobali. W tym dniu nawet na placu Piastowskim było bardzo mało ludzi, to skąd oni mieli znaleźć się pod muszlą koncertową? Do Czarna - Tam nie było niczego z "filharmonii". Wręcz przeciwnie. A dla mnie hip-hop jest nudny jak flaki z olejem, bo ja bardziej wolę rocka albo bluesa, jeśli już mam wybierać. Wolałabym np. Wilki albo Dżem. Przynajmniej umieją śpiewać i grać. Mogliby ich kiedyś zaprosić.
~ciepliczanin1 5-05-2010 10:03
a wszystko wynika z kumoterstwa i znajomości. niestety tak bywa jak do tworzenia ważnych spraw zatrudnia się osoby niewykształcone. Tylko dlatego ze są znajomymi. A młodzi ludzie po studiach z mnóstwem pomysłów nie maja pracy. szkoda...
~ciepliczanin1 5-05-2010 10:04
no i rzeczywiscie na wiekszosci zdjec widac ze bawi sie swietnie ale tylko zaloga przystani.
~Do Ciepliczanina 5-05-2010 13:29
Ale o czym piszesz? kto jest czyim znajomym? jakos tak - nie kojarzę żeby ktoś tu cos po znajomości robił... a też jestem z Cieplic.
YESik 5-05-2010 16:48
Ani słowa nie napisałem o starszych ludziach. Wcale mi nie przeszkadzają. Też maja prawo do zabawy. Ale czemu tylko oni? Miasto nie ma w swojej ofercie nic dla ludzi przed trzydziestką. A to, że pod muszlą pojawiła, się wśród garstki publiczności, garstka młodzieży o niczym nie świadczy. Na Sidneyu Polaku 5 lat temu było z 2000 osób i większość młodych. I takich imprez brakuje.
~ 5-05-2010 18:14
No dobra YeSik. To będziesz kandydował, czy nie?
~martyk 5-05-2010 20:19
Zamiast pisać na forum swoje małe przemyślenia weźcie się ludzie do pracy i zaprezentujcie jej efekty! Czekam z niecierpliwością. Zaproście inne gwiazdy, tylko najpierw zaróbcie na ich wynagrodzenia, bo przecięż nie zagrają za darmo! Pozdrawiam wiecznych malkontentów!!!
~hihot 5-05-2010 20:29
Szkoda, że w dzisiejszych czasach słowo i melodia są niedoceniane. Hip-Hop? co to jest? ktoś poskleja fragmenty zdań (nie zawsze składnie), melodii w tym nie ma lub jeden ten sam motyw przewodni, mało ambitne. Filharmonii to chyba niektórzy nie widzieli a co dopiero mówić o słuchaniu muzyki poważnej. Widać kto komentuje na takich forach.
grahnar 6-05-2010 11:05
A mi się podobał koncert bardów :) naprawdę fajnie grali :) pomijając występ tego czegoś po nich uważam że udana impreza :)
~ 12-05-2010 16:44
"Młodzieniaszku" nawet zielonego pojęcia nie masz jak szybko staniesz się starym dziadem.Zyczę Ci dobrego słuchu na ten czas byś całymi dniami słuchał kim jesteś iileCi wolno chyba że zostaniesz posłem i uchwalisz ustawę o eutanazji.Myślę że wielu by skorzystało,żeby nie patrzeć na te mlode gęby wykarmoine przez stare dziady Gdybyś tylko po 1zł brał od głowy zarobił byś krocie bo tak nam starym dziadom dobrze w kraju takiej pogardy. upokorzenia nietolerancji.Takie podziękowanie za lata wyrzeczeń by was wykarmić wychować i wyuczyć.Co według ciebie mamy zrobić.Pomyśl że będziesz na naszym miejscu co wtedy?
teessi 13-05-2010 19:38
Do hihot - niektórzy "widzieli", a nawet bywają tam i słuchają, i tam, i w domu, co nie przeszkadza w docenianiu innych gatunków muzyki. ;-)
~Gość 16-05-2010 21:44
Facet jak ja ci pokaże... Sam sobie zrób lepszą Wiosnę Cieplicką jak coś nie pasuję, to daj środki wyjdź na scenę i podobaj się wszystkim. To że panu się nie podobało to nie znaczy że innym też nie. Co to jest za nazwa YESik...?! MI się nie podoba i zrobię z tego gigant aferę! Pasuję?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group