Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8114
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Udany start Wiosny Cieplickiej

Wtorek, 4 maja 2010, 8:02
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2010, 8:05
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Udany start Wiosny Cieplickiej
Fot. Gabi
Trzeciego maja została uroczyście otwarta XXXVII Wiosna Cieplicka. Nie zabrakło wielu emocji i bisów zaproszonych na inauguracyjny koncert zespołów. Imprezy święta uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry potrwają do końca maja.

Na wstępie zaśpiewały dwie uczennice, uczestniczki warsztatów wokalnych w Przystani: Kasia Skóra i Małgosia Parzymies. Przybyłych powitali prezydent Marek Obrębalski oraz Ewelina Marciniak, szefowa Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury.

Koncert rozpoczął się występem Lubelskiej Federacji Bardów. Zespół czerpie inspirację z folku Kresów, muzyki klasycznej, romskiej i innych. Świetnie łączą wiele nurtów muzycznych. W Federacji gra czterech solistów. Większość tekstów i muzyki jest dziełem członków zespołu. Muzycy bez problemu rozruszali cieplicką publiczność. Żartowano, że spłoszyli deszcz.

Swoim optymizmem zarazili wszystkich zebranych. Słuchacze podśpiewywali ich piosenki. Publiczność po zakończeniu koncertu bardzo domagała się bisu. Oczywiście artyści zaśpiewali i to nie jedną piosenkę, ale aż trzy! Po koncercie można było kupić płyty Federacji oraz porozmawiać z artystami lub wziąć od nich autograf.

W czasie przerw odbywały się konkursy dla najmłodszych np. na najładniejszy rysunek muszli koncertowej, wiersz o Cieplicach i rzut piłeczką do celu. Następnie na scenie pojawił się Michał Rudaś, który zaśpiewał piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. Shuruvath. Zabrał on słuchaczy w podróż po Indiach.

Kolejna odsłona Wiosny Cieplickiej nastąpi w najbliższy czwartek tj. 6 maja. W Muzeum Przyrodniczym będzie można obejrzeć wystawę fotografii Janiny Peikert pt. „Piękno bezkresne”.

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group