Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5478
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zielona Góra: Udany start naszych niepełnosprawnych sportowców

Środa, 1 lipca 2015, 15:21
Aktualizacja: 15:24
Autor: MDvR
Zielona Góra: Udany start naszych niepełnosprawnych sportowców
Fot. użyczone
Ponad 200 osób wystartowało w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych, które w dniach 26–28 czerwca odbyły się w Zielonej Górze. W imprezie wzięli udział zawodnicy niepełnosprawni ruchowo i niewidomi, w reprezentanci klubu Start–Simet Jelenia Góra.

Bardzo dobrze wypadł Łukasz Wolski w grupie porażeń mózgowych F/33. Rzucający w pozycji siedzącej zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem oraz brązowy w pchnięciu kulą. W tej samej konkurencji inwalidzkiej porażeń mózgowych F/34 Kamil
Przystajko
zajął piąte miejsca w rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. Są to młodzi zawodnicy uprawiający lekkoatletykę od 3 lat, Kamil ma 21 lat, Łukasz jest o 2 lata starszy. Specyfika rzutowa jest bardzo trudna i należy włożyć dużo pracy w jej opanowanie. Opiekun zawodników Wiktor Żuryński rokuje duże nadzieje w tych zawodnikach w przyszłości.

- Tworzy się nowa, większa grupa osób o podobnych schorzeniach, którzy chcą trenować w naszym klubie. Zawodnicy rzucali ze specjalnego nowego siedziska zrobionego przez sponsora - Przedsiębiorstwo "Simet" S.A., któremu bardzo dziękujemy za pomoc. Dziękujemy też "Sandrze" SPA Karpacz za możliwość odnowy biologicznej w ramach sponsoringu. Jest to więc kolejne dobre osiągnięcie zawodników klubu niepełnosprawnych sportowców z Jeleniej Góry na arenie krajowej. Czekamy teraz na występy siatkarzy na siedząco w mistrzostwach kraju, które odbędą się jesienią w Szczecinie - eliminacje i Elblągu - finały - informuje Wiktor Żuryński, prezes klubu Start-Simet Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group