Zalogowanych: 23

Zielona Góra: Udane starty pływaków w Winnym Grodzie

Niedziela, 10 grudnia 2017, 18:07
Aktualizacja: 18:11
W ostatnią niedzielę na pływalni MOSiR–u w Zielonej Górze, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci „Czego Dzieci Chcą Od Świętego Mikołaja”. Impreza była bardzo mocno obsadzona, bo oprócz bardzo silnej ekipy gospodarzy TP Zielona Góra, wystąpili zawodnicy tak uznanych klubów jak Warta Poznań, Juvenia Wrocław, Śląsk Wrocław, czy Włókniarz Kalisz.

W zawodach startowało ponad 300 zawodników, w tym 22 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra z roczników 2006 - 2009. Dla większości naszych zawodników był to debiut w tak prestiżowej imprezie, jak również pierwszy start w bardzo wymagających konkurencjach takich jak: 100m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym, a najmłodsi musieli pokonać pierwszy raz w życiu dystans 50m.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując wiele miejsc w czołowej dziesiątce. W konkurencji 100m stylem dowolnym Krystian Kasprzak wywalczył srebrny medal, a na 100m stylem zmiennym był trzeci. Piąte miejsce, w bardzo trudnej konkurencji 100m stylem motylkowym wywalczył Bartosz Bancewicz, a szósta w tej samej konkurencji była Greta Jośko, która to samo miejsce wywalczyła na 100m stylem zmiennym. Tuż przed Gretą, na piątym miejscu 100m stylem zmiennym uplasowała się Agata Zapora, której udało się również wywalczyć 7. miejsce na 100m stylem grzbietowym. Dziewiąte i dziesiąte miejsce, odpowiednio na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym zajęła Maja Jęduch. Dziewiąte miejsce na 100m stylem zmiennym w swojej kategorii wiekowej zdobyła Olimpia Puszkiel.

Wśród najmłodszych (roczniki 2008-2009) na siódmym miejscu na 50m stylem dowolnym i dziesiątym miejscu na 50m stylem grzbietowym uplasowała się Kamila Hibner, a odpowiednio na dziesiątym i jedenastym miejscu była jej koleżanka Malwina Kozłowska. Należy jeszcze dodać, że udane starty odnotowali pozostali zawodnicy Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, godnie reprezentując miasto Jelenia Góra oraz barwy klubu. Warty odnotowania jest również występ naszych dwóch zawodników w zawodach w Dzierżoniowie, które odbyły się dzień wcześniej. Konstanty Trusewicz zdobył brązowy medal na dystansie 25m stylem grzbietowym, a jego brat Nikodem, w tej samej konkurencji był piaty.

- Bardzo nas cieszy bieżąca dyspozycja zawodników z klas pływackich oraz ich młodszych kolegów, widać że ich systematyczna, rzetelna praca na treningach, daje bardzo dobre efekty, czego dowodem są dobre czasy, medale i dobre miejsca na zawodach - wyznają przedstawiciele Just Swim Jelenia Góra.