Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9008
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana akcja „Nie tylko muchomor i wściekły lis!”

Sobota, 20 czerwca 2015, 8:40
Aktualizacja: 8:44
Autor: Org
Jelenia Góra: Udana akcja „Nie tylko muchomor i wściekły lis!”
Fot. Archiwum Organizatora
W jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej odbyło się w czwartek (18.06) edukacyjne spotkanie poświęcone zagrożeniem, jakie może – w razie niewiedzy – stwarzać obcowanie z przyrodą. Uczestniczyło w nim wiele osób – rodzice, dzieci, młodzież.

Głównymi realizatorami akcji byli specjaliści i uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej z ul. Leśnej w Jeleniej Górze, czyli uczniowie technikum leśnego, weterynaryjnego, architektury krajobrazu.

- Chętnie zgodzili się pomóc zrealizować pomysł z jakim się zgłosiliśmy - mówi Beata Poleszczuk prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju SODALIS. - Projekt to wynik zapotrzebowania rodziców na takie akcje – dodaje.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Dopytywały. Rodzice potwierdzili, że forma akcji była bardzo ciekawa. Nie było wykładu. Była zabawa, pokaz, zagadki, mikroskopy i lupy.

Przemysław Spychalski - biolog i lekarz weterynarii, a także nauczyciel w ZSP-U wraz z uczniami mówili m.in. o tym, co może łączyć jagodę i tasiemca. Eksponat psiego serca zaatakowanego przez nicienie, ciekawa rozmowa na ich temat pozwoliła wspólnie ustalić, że odrobaczanie i dbałość o zwierzaki jest bardzo ważna.
Tradycyjnie była mowa o muchomorze i wściekłym lisie. Zwrócono też uwagę że bratek oczywiście jest jadalny, ale niewinnie wyglądająca konwalia, którą często dzieci zbierają absolutnie - nie! Trująca jest nawet woda, w której stała.

Uczestnicy spotkania wspólnie uczestnicy doszli do wniosku, że naszym orężem bezpieczeństwa jest rozsądek i wiedza!

- Nasi uczniowie bardzo „zapalili się” do kolejnych takich akcji – mówi wicedyrektor ZSP-U – Małgorzata Kozińska. – Dla nich to cenne, że mogli podzielić się w praktyce zdobywaną wiedzą. Mając na uwadze tak udane spotkanie, wystąpimy w przyszłym roku z taką ofertą do gimnazjów i szkół podstawowych – powiedziała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group