Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 10556
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczta dla turystycznego ducha i ciała (VIDEO Z WYSTĘPU SZKOŁY YAMAHA)

Sobota, 7 maja 2011, 18:44
Aktualizacja: Niedziela, 8 maja 2011, 7:34
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Uczta dla turystycznego ducha i ciała (VIDEO Z WYSTĘPU SZKOŁY YAMAHA)
Fot. Agrafka
Drugi i ostatni dzień Targów Turystycznych Tourtec 2011’ przyciągnął bardzo dużą ilość zarówno turystów, jak i przedsiębiorców. Można było nie tylko poznać atrakcyjne zakątki regionu i kraju, lecz także odkryć niepowtarzalne smaki oraz obejrzeć ciekawy program artystyczny.

Podczas zakończonych w sobotę popołudniu targów prezentowało się 80 wystawców z różnych regionów Polski, Czech, Niemiec i Holandii. Czas obfity w poznawanie tajników obcych kultur umilił uczestnikom najpierw występ uczniów ze Szkoły Muzycznej Yamaha, pokaz walk Aikido, później występ Formacje Tanecznej CIT ze Starej Kamienicy, Kowarska Orkiestra Dęta oraz grupa Agata i Groszki z Osiedlowego Domu Kultury.

Występy grup wokalnych przeplatane były z pokazami rozmaitych tańców, i tak po występie Rudawian z Janowic Wielkich na scenie tańczyła grupa Dance Studio Emotion. Nie zabrakło nauki ćwiczeń dobrych przed i w trakcie górskich wycieczek.

Można było poznać sposoby rzeźbienia w szkle, stworzyć samemu niepowtarzalne stroje z naturalnych tkanin. Był też pokaz wyrabiania kozich serów i chałwy serowej. Wystawcy przekonywali, ile zdrowia i smaku jest w leczniczych nalewkach przygotowywanych na ziołach. Zainteresowani mogli podpytać gospodynie o przepisy na pyszne ciasta. Miłośnicy wycieczek słuchali opowieści, między innymi, na temat krainy wygasłych wulkanów, który znajduje się całkiem niedaleko Jeleniej Góry, na Pogórzu Kaczawskim.

Komu dopisało szczęście wygrał nagrodę w postaci wycieczki w otwartej dla wszystkich tomboli, a na koniec wystąpiła grupa „Gościniec” z Mysłakowic i Kowarskie Wrzosy. Impreza ze wszech miar udana, na co nie bez wpływu pozostała nie tylko zapobiegliwość organizatorów ze Starostwa Powiatowego Jeleniej Górze przy wsparciu Centrum Babilon z Liberca, lecz także pogoda, która okazała się wyjątkowo korzystna i łaskawa. XVI Targi Tourtec już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group