- Wojewoda Dolnośląski i Dolnośląski Kurator Oświaty są organizatorami konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”. Celem przedsięwzięcia jest budowanie postaw społecznych przeciwstawiających się zachowaniom agresywnym, propagujących zachowania służące ochronie życia i zdrowia każdego człowieka, w każdym czasie i miejscu, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współorganizatorami konkursu są: Wojewódzka Komenda Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Szkoła Policealna Medyczna we Wrocławiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu – informuje asp. Mateusz Królak, oficer prasowy KPP w Lwówku Śląskim.
- Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy i zadań praktycznych. - Oczywiście najbardziej widowiskowa i atrakcyjna była część druga gdzie uczniowie wykonywali zadania na czterech stacjach, przygotowanych odpowiednio przez: policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe – dodaje Mateusz Królak.
Drużyny które wygrały etapy rejonowe przejdą do etapu wojewódzkiego który odbędzie się we Wrocławiu.
W kategorii szkół podstawowych: 1 miejsce zajęła szkoła nr 4 w Bolesławcurn2 miejsce zajęła szkoła w Nowogrodźcurn3 miejsce zajęła szkoła w Marciszowie
W kategorii szkół gimnazjalnych: 1 miejsce zajęła szkoła gimnazjum w Marciszowiern2 miejsce zajęła szkoła gimnazjum samorządowe nr 2 w Bolesławcurn3 miejsce zajęła szkoła gimnazjum w Jeżowie Sudeckim












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.