• Poniedziałek, 23 lipca 2018
  • Godz. 11:58
  • Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, Stwosza
  • Czytających: 5554
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uczniowie z rodzicami i pracownicy ratują szkołę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 lutego 2018, 8:01
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 12:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Stanowczy sprzeciw wyrazili uczniowie, rodzice i pracownicy Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej, którzy wczoraj (15.02) wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami prezydenta miasta. Wrażliwa młodzież w sposób merytoryczny, ale i ze szczerymi łzami opowiadała o poczuciu bezpieczeństwa jakim cechuje się ich placówka.

Zanim zastępca prezydenta Jeleniej Góry wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, spotkali się z młodzieżą, rodzicami i pracownikami szkoły, doszło do spotkania Rady Pedagogicznej ZSPUiBS z przybyłymi przedstawicielami prezydenta Marcina Zawiły. Niezwykle ważnym elementem układanki okazała się informacja o kosztach jakie Miasto ponosi w związku z prowadzeniem placówki przy ul. Leśnej. Jak się okazało, z budżetu miasta do subwencji oświatowej trzeba dopłacać od 144 do 170 tysięcy rocznie. Taką właśnie kwotę prezydent wraz ze swoimi zastępcami i urzędnikami chcieli zaoszczędzić składając projekt uchwały intencyjnej o likwidacji placówki i przeniesieniu kierunków do trzech różnych szkół.

Czy ta kwota była warta tylu emocji i łez, które od kilku dni wylewają uczniowie, zamiast skupić się na nauce? Wśród kuluarowych głosów osób zgromadzonych w sali gimnastycznej nie brakowało opinii, że w ten sposób zastępca prezydenta Jerzy Łużniak rozpoczął kampanię wyborczą „grając” tego, który zapobiegnie likwidacji placówki. W czasie spotkania na wiele istotnych pytań zastępca prezydenta nie odpowiedział. A rodzice pytali, jakie plany wobec budynku przy ul. Leśniej mają władze miasta – czy jest szykowany dla pana Gałki, którego mieszkańcy Sobieszowa oprotestowali? Pytano również o kwotę oszczędności, jakie przyniesie likwidacja ich szkoły, na co Jerzy Łużniak nie odpowiedział – zrobiła to za niego jedna z nauczycielek. Dodatkowo, zapytany o pomysły, które sugerowałby zgromadzonym, aby pomóc szkole – proponował rozpoczęcie współpracy weterynarzy ze schroniskiem dla małych zwierząt, a leśników np. z MPGK. Uczniowie i nauczyciele szybko zareagowali informując zastępcę prezydenta, że taka współpraca od dawna ma miejsce, ale widocznie o tym nie wiedział.

- Nie życzę sobie, aby moje dziecko było traktowane jako koszt w budżecie – zaznaczyła jedna z mam. Wizerunkową wpadkę Jerzy Łużniak zanotował również odbierając kartkę z pytaniami jednemu z uczniów, po czym zaczął sam czytać pytania. - Jak pan chce przedstawić nasze argumenty prezydentowi, jeśli pan nawet kartki i długopisu nie wziął, żeby zanotować o czym mówimy – zauważyli rodzice.

Emocje udzielały się wszystkim. Szczere wyznania uczniów, którzy nie kryjąc wzruszenia opowiadali jak bardzo są zadowoleni z nowego dyrektora, który dopiero od pół roku prowadzi szkołę i nie daje mu się szansy jej rozwinąć spowodowały, że nawet Paweł Dernoga (dyrektor) ze łzami w oczach musiał na chwilę opuścić salę. Młodzież i rodzice podkreślali, jak bezpieczna jest to szkoła. - Nie ma tu przemocy - mówili. - Mając do wyboru różne miasta wybraliśmy właśnie Jelenią Górę, m.in. dzięki lokalizacji - jest blisko lasu, wszyscy się znają, jest bezpiecznie! - argumentowali, po czym zapowiadali, że w przypadku likwidacji przeniosą się do Karpacza, Milicza czy Bolesławca, a Jelenia Góra na tym straci.

Niczym w wyreżyserowanym spotkaniu – na zakończenie zastępca prezydenta oświadczył, że będzie Marcinowi Zawile rekomendował wycofanie się z tego pomysłu, wywołując ogromny aplauz. Uczestnicy zapowiadają, że o szkołę będą walczyć! Uczniowie mają się pojawić pod Ratuszem w dniu sesji Rady Miejskiej, jeśli prezydent nie wycofa się z tego pomysłu. Prezydent Marcin Zawiła w ostatnich dniach przebywał w Izraelu na konferencji Muni World 2018.

Czytaj również

Komentarze (89) Dodaj komentarz

~Rodzic 16-02-2018 8:52
Pan naczelnik wczoraj wgl. Nie miał nic do powiedzenia nam rodzicom , stal jak zaklety i milczał!. Mógł Pan tak spokojnie patrzeć na łzy naszych dzieci, na łzy nasze , na łzy naszego Dyrektora??. W poniedziałek będziemy w Urzędzie, we wtorek również!!!. Nie pozwolimy zniszczyć naszej szkoły bo ktoś ma takie widzi mi się!. Koszty które miasto ponosi na utrzymanie szkoły są niewielkie !. Panie naczelniku, Panie Prezydencie - nasza szkoła to Zespół Szkół Przyrodniczo - Usługowych i Bursy Szkolnej , więc w naszej szkole nie ma tylko 194 uczniów, prosze dodac jeszcze 86 wychowanków mieszkających w Bursie !!!. Jesteśmy jedną placówka a nie dwiema odrebnymi!!!.
~ 16-02-2018 9:00
Widzę, że pan Łużniak wszędzie jest wysyłany przez pana Zawiłę. Do Sobieszowa też przyjechał on zamiast prezydenta. "Czy to początek kampanii?" jest tylko pytaniem retorycznym. W Sobieszowie też usłyszeliśmy, że on-zbawca będzie rekomendował prezydentowi odstąpienie od pomysłów, które się ludziom nie podobają. Klasyczny podział na złego co ludzi nie słucha i dobrego, co przyjechał i będzie naprawiał rzeczywistość. Socjotechnika pełną gębą, tyle że to finezyjnej propagandy daleko. Dość czytelne to wszystko. Nie dajcie się nabrać.
~aa 16-02-2018 10:06
do: ~ (9:00)
Widzę że na szczęście są jeszcze ludzie myślący w Jeleniej ;-)
~Hggihv 16-02-2018 10:48
do: ~ (9:00)
Głos jaki wczoraj usłyszeliśmy z ust grona pedagogicznego dowodzi tego,że naczelnik wyczerpał już swój kredyt zaufania i po raz kolejny oszukał tych ludzi. Panowie nauczyciele to nie ciemny lud i się na Was poznali. Oni mogą się o swoją przyszłość w jeleniogórskiej oświacie obawiać ale my za nich będziemy wam patrzeć na ręce żebyście ani tych ludzi ani naszych dzieci po raz kolejny nie oszukali. A swoją drogą gratulacje dla nauczycielki, która nie bała się wprost naczelnikowi wytknąć kłamstwo i tym ośmieliła innych nauczycieli do wyrażenia swojego zdania. Brawo dla Państwa.Jestem dumna, że mogłam być wczoraj w takim gronie osób bezkompromisowych i cieszę się,że to tacy właśnie ludzie uczą mojego syna i innych młodych jak być przyzwoitym. Dziękujemy. Rodzice i dzieci jesteśmy w poniedziałek i wtorek pod urzędem. Prosimy media by nam towarzyszyły.
~ale jaja, ale jaja 16-02-2018 9:03
Domagała w co Ty pchasz Prezydenta.
~ 16-02-2018 11:42
do: ~ale jaja, ale jaja (9:03)
piniądz panie, PINIĄDZ!
~do 9.00 16-02-2018 10:07
Pan v-ce prezydent, powinien zmienić płytę, te same słowa mówił na spotkaniu w Sobieszowie . Zastanawia też sprawa z panem Gałką , to on zerwał dzierżawę , czy miasto ? Pan zastępca mówi , że to oni, a pan Gałka ,że on , to jak to jest ? Nie było zastępcy , któremu podlega oświata , ale z rodzicami chciał spotkać się pan Łużniak , to kampania wyborcza się zaczęła , czy takie awantury pomogą panu wygrać wyboryb, zła strategia !?
~Gastronom 16-02-2018 10:12
Będziemy dalej walczyć. Nie jesteśmy meblami żeby nas przenosić. Mamy nogi i będziemy chodzić tam gdzie chcemy!
~uczennica Wolf's rainka 16-02-2018 10:13
Stałam na przedzie-PAN SIE Z NAS PODŚMIEWAŁ! Nasze uczucia są niczym.
~blalala 16-02-2018 10:16
Pan Łużniak przyszedł nie przygotowany na spotkanie z rodzicami i uczniami tej szkoły, to lekceważenie i arogancja wobec ludzi. Robił zdziwione miny, a pytany nie umiał odpowiedzieć. Jak tak można.
~Igffggvjre 16-02-2018 11:37
do: ~blalala (10:16)
Brawo Panowie. Nie wiecie ile szkoła ma uczniów, nie wiecie ile kosztuje miesięczny koszt utrzymanie, nie wiecie z jakimi podmiotami w mieście współpracuje ale jedno co wiecie to że trzeba ją zamknąć. Jak Wam wczoraj nie było wstyd z tą waszą ignorancją przed młodymi wystąpić. Żenada
~Wolin 16-02-2018 10:17
Jestem absolwentem Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych. Ukończyłem Technikum Handlowe. Przez 3 lata chodziliśmy jeszcze do starej siedziby szkoły przy ul. Cieplickiej (ZSZ nr 4, Fampa - teraz tam funkcjonują prężnie markety). Następnie przygotowano dla Nas budynek przy ul. Leśnej po byłej szkole medycznej. Na remont szkoły przeznaczono potężne pieniądze. W całym budynku wymieniono wszystkie okna i instalację elektryczną. Chyba kotłownia również została zmodernizowana. Pięknie wspominam spędzony tam czas i grono pedagogiczne na najwyższym poziomie. Był nawet taki czas, że miała do Nas zostać przeniesiona Handlówka z 1 Maja bo tam się nie mieścili i nie mieli warunków do nauki. Myślę, że szkoła zarządzana była dobrze bo jej była dyrektorka od wielu lat dzisiaj jest dyrektorem prestiżowego Norwida. Po objęciu stanowiska przez nową dyrektor z Sobieszowa zaczęło się coś psuć. Dodam tylko, że po maturze ukończyłem studia informatyczne pierwszego stopnia i magisterskie uzupełniające. Na pracę nie narzekam. Moim zdaniem likwidacja szkoły to błąd. Łatwo coś zlikwidować. Trudniej wskrzesić na nowo.
~Wolin 16-02-2018 10:19
A Prezydent Zawiła mieszka kilkadziesiąt metrów od tej szkoły i swoich czterech liter tam nie raczył pofatygować?
~zaboberek 16-02-2018 10:38
do: ~Wolin (10:19)
Pewnie,że nie raczył,przecież był w Izraelu,aby naprawiać stosunki polsko-żydowskie,spaprane przez nową ustawę o IPN-ie.
~ 16-02-2018 10:36
PełOwcom i SLDowcom zawsze w
~do prezydenta! 16-02-2018 10:38
Jak tak dalej będzie pan słuchał pomysłów pana Gałki, tylko pan straci. Ten pan za swoich rządów likwidował w mieście Jelenia Góra przedszkola , szkoły, ośrodek opiekuńczy itd... Dzięki jego polityce , pójdzie pan na dno ! Ostatnio afera goni aferę , to co robicie jest irracjonalne , daje się pan wpuszczać w maliny , tak pan nie wygra wyborów ! Granie na emocjach rodziców, dzieci , młodzieży , to granda !
~ 16-02-2018 10:41
Prezydent jg ma wazniejsze sprawy niz szkolA,np stanie ze zniczem pod sadem, marsz feministek co dzieci nie lubia I szkol, marsz za aborcja ,tu dzieci bedzie brak, I szkola nie potrzebna,nie trzeba kartki I dlugopisu wystarczy byc, on ma gdzie honor I idealy tej szkoly, marsze I przyjmowanie glupi ch gisci co odwiedzaja jg np walesa,a jest posel czernow,chyba ma to gdzies
~do Rodzica 16-02-2018 10:42
A co pan Domagała miał powiedzieć - trzeba jasno powiedzieć, ze trzeba mieć jakiś poziom intelektualny, wiedzę, wrażliwość i chęć sprostania trudnej sytuacji, a tego temu panu brakuje. Jaki to jest partner do rozmowy! On ma to w nosie - sam pensję bierze, reszta go nie interesuje. Ambicji tez nie ma, skoro nawet odezwać się nie potrafił.
~Werdf 16-02-2018 13:55
do: ~do Rodzica (10:42)
I trzeba mieć jaja A tu nawet języka w gębie zabrakło. Tylko do nauczycieli potrafi pukać., straszyć i sypać różną. W chemika też Pana nie chcą. Do kolejobudowanego marketu do sprzątania zapraszamy bo na kasę nie bardzo gdyż jak widać z liczeniem też ma Pan problem
~Werdf 16-02-2018 14:02
do: ~Werdf (13:55)
Przepraszam za błędy-samokorekta ale gdyby Pan Naczelnik miał problem ze zrozumieniem to jeszcze raz na nauczycieli potrafi fukać i tupac nóżką.
~Zgg 16-02-2018 10:50
Bardzo liczymy na to, że Jelonka nie opuści nas w poniedziałek oraz we wtorek w walce o przyszłość naszej szkoły !!!
~AtrakcyjnyKazimierz 16-02-2018 10:55
Ewidentna kampania wyborcza. Przecież od oświaty jest Paczóski, który też nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Ci ludzie najlepiej sprawdzają się w rozwiązywaniu problemów które sami tworzą. Jeleniogorzanie pogoncie ich jesienią w wyborach raz na zawsze! Ty młody człowieku również idź na wybory, niech pójdą również Twoi koledzy z innych szkół. Pokażcie im gdzie ich miejsce.
~ 16-02-2018 11:09
To zawsze musi się coś opłacać musi być zysk na już, teraz zaraz, bo jak nie to zlikwidować, zaorać albo w najlepszym razie sprzedać?!Edukacja to nie jest dziedzina, gdzie powinno się oczekiwać tylko wymiernych zysków natychmiast.Edukacja to inwestycja w ludzi w przyszłość.Włodarzy Jeleniej, a szczególnie tych z PO i SLD chyba nie za bardzo to obchodzi, skoro pieniądz jest ważniejszy?Naprawdę, marketów i galerii handlowych w mieście mamy pod dostatkiem, nowe wciąż powstają jak grzyby po deszczu.Likwidacja szkół to nie jest dobra droga.To miasto i tak wymiera,młodych ludzi coraz mniej.Panowie i Panie włodarze Jeleniej Góry, nie odwracajcie się plecami do młodych, nie idźcie tą drogą, bo to droga donikąd.
~ 16-02-2018 11:13
No i co ? Nio i co teraz ?Przed wyborami, stara ekipo, gdzie się nie obrocisz to d..a !
~Poinformowany 16-02-2018 11:14
Władze miasta zaczynają traktować swoich mieszkańców jak stado bezrozumnych baranów. Tak to właśnie wygląda, na przykładzie tego spotkania. W jesieni, coś chyba przewietrzy naszą kotlinę.
~ob-serwator 16-02-2018 11:24
Jasny gwint ! Toż to ewidentna kompromitacja Ratusza i miejskich notabli -bez wyszczególniania ich opcji politycznych, bezsens i niezrozumienie potrzeb mieszkańców Jeleniej Góry, szczególnie młodzieży !!!
~ 16-02-2018 11:39
Rzemiosła mają mniejsza ilość dzieci jak ta szkoła... To jaki to problem tej szkoły to raz. Dwa... Jakoś Marcin Zawila hojnie umorzył dług szpitala na 500 tysięcy złotych za dzierżawę gruntu, które to pieniądze można było spokojnie przeznaczyć na funkcjonowanie placówki. Trzecia sprawa... To komu szykuje się przeniesienie do gmachu szkoły, może dyrektor muzeum Karkonoskiego? We wcześniejszej likwidacji rolnika z Sobieszowa zrobiono sobie siedzibę KPN. Stadion niszczeje, na którym były kiedyś niesamowite imprezy i dni Sobieszowa. 4 sprawa to czy aby p. Domagała nie ma być dyrektorem szkoły w Chomiku (takie chodzą słuchy) i nie buduje sobie zaplecza?!! Kolesiostwa nigdy dość, Wielka sitwa i szwindel... Tak to pachnie... P.S. Pan Gałka chce rozwiązać umowę na teren dawnej Bursy w Sobieszowie i ciekawe czy czasem nie jest ugadany, że po likwidacji szkoły to właśnie w tym miejscu przeniosą Brata Alberta?? Czas skończyć z tą czerwoną zarazą w Jeleniej Górze... Na szczęście zaraz będą wybory samorządowe i polecam wszystkim pamiętać o tych kwestiach w dniu wyborów
~Wstyd 16-02-2018 11:50
do: ~ (11:39)
Wczoraj Pan Prezydent zarzucił jednemu Panu, że nie wie , że Miasto prowadzi rozmowy nie z Panem Gałką tylko z Bratem Albertem, a Pan Gałka to przypadkiem nie Prezes tego Stowarzyszenia i to on podpisuje dokumenty i to z nim rozmawia Prezydent ?. Pewnie już nawet wiadomo kto zostanie nowym Vice Prezesem tylko muszą w Urzędzie wywalczyć budynek i to pewnie chodzi o budynek naszej szkoly😔.
~Jaj 16-02-2018 13:50
do: ~Wstyd (11:50)
Św. Brat Albert zmartwychwstał i z Zawiłą gada :)
~Jhy 16-02-2018 11:39
Komuś chyba prawda się nie spodobała i wszędzie daje nie lubię 😂😂
~Oiii 16-02-2018 11:40
do: ~Jhy (11:39)
Urzędnicy pewnie od rana śledzą media i klikaja- nie lubię 😀
~ 16-02-2018 11:43
do: ~Oiii (11:40)
Zawiła siedzi i dyskredytuje (nie lubie nie lubie nie lubie....) taka jego rzetelnosc, cichy s.... ;)
~Fgijg 16-02-2018 13:48
do: ~Oiii (11:40)
Kto pracuje na premię urzędniczą łapka w górę :)
~Poinformowany 16-02-2018 11:58
Władze miasta zaczynają wykonywać nerwowe ruchy przed wyborami samorządowymi. Zaczyna się powoli wkradać brak dotychczasowej pewności siebie. Przykładem niech będą zmiany w jeleniogórskim schronisku dla zwierząt, miasto pozbyło się problemu który przez wiele lat, był nierozwiązywalny ... czyli miękną nóżki, oj miękną.
~ 16-02-2018 12:19
Proszę Państwa wczoraj to był kolejny festiwal kłamstwa i obłudy. Przed spotkaniem z rodzicami i uczniami Pan Naczelnik przedstawił ochłapy etatów nauczycielskich w poszczególnych szkołach do których ma być rozczłonkowana tą placówką. Oni już zdecydowali za nauczycieli gdzie mają pracować i za uczniów gdzie się mają uczyć. To prawda że nie wolno im wierzyć i trzeba patrzeć na ręce. Po co ten cyrk p. M-ce prezydenta? Chyba tylko po to by uspokoić nastroje i zamydlić oczy. Przypominamy panu, że tam byliśmy, słyszeliśmy, były media i mieszkańcy mają możliwość zapoznania się z faktami więc dwa razy pomyślcie nim podniesienie rękę na naszą szkołę uczniów, kadrę i dyrektora
~stoplikwidacji 16-02-2018 12:29
do: ~ (12:19)
TO SAMO było w Sobieszowie, nie wierzę,że oni już nie zdecydowali, takie mydlenie oczu, przyjechali, bo musieli a swoje już zrobili, Rada Miasta - RADNI w Was jest jeszcze dużo nadziei!!!
~stoplikwidacji 16-02-2018 12:27
to jest pomyślane pod likwidację nie tylko tej szkoły ale tez przedszkola nr 14! przedszkole też chcą przenieść, zlikwidować , bo co? buduje się deweloperska monarchia na tym terenie ? jeden budynek blisko przedszkola już jest ,zamiast przedszkola ma być co?? a co miałoby być z tym budynkiem po szkole? miasto będzie utrzymywać ? czy jest już ktoś chętny , na nowy park cudownych mieszkań? wstyd naprawdę
~Pi 16-02-2018 12:32
Pomijając brak pomysłu władz na reorganizację sieci szkół w J.G. trzeba sobie uświadomić, że uczniów w szkołach jest coraz mniej i któreś trzeba będzie zamknąć. Oczywiście każdy chce - żeby nie "jego szkołę" zamknąć - połączyć. Może jakieś propozycje z uzasadnieniem ? (zanim władza znowu coś wymyśli)
~santaclaus 19-02-2018 18:44
do: ~Pi (12:32)
Nic dziwnego,ze szkola przyjmuje coraz mniej uczniow. ale czy ktos tu wspomnial, ze powodem jest limit otwieranych klas narzucony wlasnie przez przez "wszystkowiedzacych" decydentow? Takie sa fakty. Najpierw ogranicza sie ilosc przyjmowanych uczniow, a nastepnie glosno mowi, ze ich jest malo. Pora przejrzec na oczy i pogonic tych skorumpowanych darmozjadow, ktorzy nic nie robia dla wyborcow, dla przyszlosci i dobra miasta, a tylko patrza na wlasna kieszen. Ci ludzie to trucizna dla miasta.
~W głowie się nie mieści 16-02-2018 13:23
Panie naczelniku doszly nas dzis słuchy, że wczoraj przed spotkaniem z rodzicami był Pan bardziej wylewny w stosunku do nauczycieli niż na spotkaniu z nami - rodzicami i jakimś cudem rozdzielal Pan już etaty i stanowiska dla pracowników po innych szkołach, a to ciekawe skąd Pan ma już te informacje skoro jeszcze Rada Miasta nie podjęła decyzji i stanowiska nie zajął kurator.
~w główce się nie mieści 16-02-2018 13:50
Odwołać tego Domagałe.
~do 13:23 16-02-2018 13:58
To ma teraz wiele do powiedzenia pani poseł Marzena Machałek , co na to kuratorium i PiS będzie musiał zrobić z tym porządek !A pan G szybko się do nich przytuli .
rymcycymcy 16-02-2018 14:03
No zaraz, zaraz ...przecież oświata została uratowana w całości ...przez panią z pięknym uzębieniem ! :)
~ciekawe 16-02-2018 14:03
a co na to radna A. Ragiel ? Jest za, czy przeciw, czy jak zwykle - na komisji Rady Miasta za , a w mediach przeciw?
~Uty 16-02-2018 15:37
do: ~ciekawe (14:03)
No i dla tego w urzędzie miasta i w radzie potrzeba nowych,młodych ludzi z wizją i patrzących w przyszłość a nie starych pierników, którym na stołkach tylko zależy a nie mają żadnych pomysłów i wizji.
~ 16-02-2018 16:58
do: ~ciekawe (14:03)
Jeszcze nie wie. Najpierw musi się zorientować co się jej bardziej opłaca.
~ 16-02-2018 17:03
do: ~ciekawe (14:03)
a może jeszcze nie wie, przez telefon powie
~zaboberek 16-02-2018 20:30
do: ~ciekawe (14:03)
Jest za,a nawet przeciw.Skąd my to znamy?
Adrian Januszkiewicz 16-02-2018 14:16
Treść artykułu i sposób przytoczenia cytatów wydają mi się dość stronnicze. Ostatnimi czasy jak czytam artykuły redaktora Kaczałki mam wrażenie, że upatrzył sobie za cel jak największe zmieszanie obecnych władz miasta z błotem. Inni ludzie będą mieć pewnie odmienne zdanie, ale to wg mnie raczej nie jest materiał informacyjny, a coś na wzór scenariusza do jakiejś sztuki. Ciężko mi dostrzec obiektywizm w tym i poprzednich artykułach tego autora.
~ 16-02-2018 14:40
Aż strach pomyśleć co się będzie działo z miastem jeśli w następnej nie 4. tylko już 5. letniej kadencji samorządowej znowu będzie rządzić koalicja PO-SLD.
~pytam 16-02-2018 14:46
Czy to prawda?? domagała ma zostać dyrektorem budowlanki ?? to po co ogłaszać konkurs i mydlić oczy ludziom !! może prasa sprawdzi te informacje u źródła?
~RGU 16-02-2018 15:19
Niech uczniowie nie liczą na " CUD ", Jelenią Górą rządzi " totalna opozycja". Nic dziwnego , że mówią o Nas czerwona dolina lub czerwona zaraza. Tutaj mógłby pomóc minister Jaki, CBŚ, CBA. Zawiła nie mógł być razem z uczniami i wysłuchać tych postulatów , ponieważ był w tym czasie w Izraelu !!!! za czyje pieniądze ? W wyborach trzeba pokazać gdzie jest ich miejsce, nie liczą się z ludźmi , tylko zajmują się sobą. Dla nich jesteśmy nikim. Posadki sobie szykują coś za coś, ty mnie a ja tobie a to wszystko za podatników pieniądze. Jak nie wiemy o co chodzi to tylko o pieniądze.!!!!!
~ 16-02-2018 15:33
Nie róbcie z tego polityki. Jakoś Pani wiceminister Machałek nie stanęła w obronie szkoły. Kto by nie dorwał się do stołka zawsze będzie tak samo. Dziś jest ta szkoła jutro może być inna. Oszczędności na oświacie to domena każdej władzy bo tu ciąć najłatwiej. Szkoły są niedofinansowane,często to sami nauczyciele starają się o pozyskanie środków na bieżące potrzeby szkół bo brakuje w budżecie. A reforma oświaty to demontaż tej dziedziny i zbliżanie do średniowiecza więc nie ma co o polityce tu mówić A o konkretnych działaniach mówić dla dobra młodych ludzi
~Aa 16-02-2018 16:00
do: ~ (15:33)
A skąd wiesz że nie stanęła? 😉 Poczekajmy, jak coś uchwała zawsze musi przejść przez kuratorium...
~Aa 16-02-2018 15:56
Czy ktoś jeszcze zauważył że artykul jest napisany strasznie tendencyjnie? Czyżby dziennikarz był z "obozu p. Zawily" i chciał ośmieszyć p. Łużniaka? (za którym nota bene nie przepadam, za drugim też nie).
~Ankieter 16-02-2018 16:07
Jesli popierasz PIS lapka do góry .Jesli totalną opozycję łapka w dół .
~Boss 16-02-2018 16:44
Na początek proponuję zlikwidować stołek panu Łużniakowi i kilkuset jemu podobnym da to milionowe oszczędności będzie porządek i pieniądze na wszystkie potrzeby mieszkańców a nie koryto dla partyjnych kolesi różnych opcji ich mega projekty śmietniki w ziemi,fontanny ,rewitalizacje ,remonty stadionów przeinwestowane buble NIE ROZMAWIAĆ Z NIMI IŚĆ NA WYBORY I ODPALIĆ Z MIASTA RAZ NA ZAWSZE WSZYSTKIE PARTIE POLITYCZNE I KOMITETY POZAKŁADANE PRZEZ ICH CZŁONKÓW UDAJĄCYCH NIEZALEŻNYCH
~ 16-02-2018 16:49
do: ~Boss (16:44)
A zarządzać miastem będzie ten kto pierwszy wstanie. Czy masz inną propozycję?
~@ 16-02-2018 16:55
A kiedy w Jeleniej Górze zostanie jakaś szkoła zbudowana bo wg słów P.Prezydenta miasto się rozwija I tylko ludzie złej woli tego nie widzą? Swoją drogą dobrze że nie przyszedł inny pan, bo wyjąłby farbę I powiedział że szkoły teraz będą jak malowane.
~Sdetyuj 16-02-2018 22:28
do: ~@ (16:55)
W Podgórzynie budują nową piękną szkołę i podejrzewam,że Jelenia Góra straci troszkę uczniów z podstawówek. Już z sp 15 ,sp 3, sp6 uczniowie uczęszczają do Podgórzyna bo tam przyjazny klimat dla dzieci a co dopiero jak placówka będzie miała halę i basen. I znowu będzie d.... z tyłu i cięcia w oświacie jeleniogórskiej.
~ 16-02-2018 18:02
holota zawsze bedzie drzec morde obojetnie co zrobic. Gdybym to ja byl przy wladzy to bym za morde wzial, kazal spalowac i od razu spokoj by byl.
~Ttt 16-02-2018 18:39
do: ~ (18:02)
O sobie tak pięknie piszesz ??. My tam żadnej holoty nie widzielismy!!!. Byłeś tam ? Jak taki cwaniak jesteś przed monitorem to trzeba było przyjść i to samo nam w twarz powiedzieć!!!
~ 16-02-2018 18:55
do: ~Ttt (18:39)
Jak bede mial wladze to przyjde i kaze tak zrobic. Na razie szkoda fatygi.
~Donica 16-02-2018 18:08
No nie, doniczkarz zbawcą miejskiej oświaty
~321 16-02-2018 18:15
Zdjęcie 24 cóż za zabijający wzrok pani vice naczelniczki wydziału edukacji. Już namierzyła kogoś i ......
~xxx 16-02-2018 20:44
do: ~321 (18:15)
Dodać należy, że pani wicenaczelnik z Janowic Wielkich... Może tam niech porządkuje oświatę, a nie w Jeleniej Górze?
~Leśnik 16-02-2018 18:21
Przepraszamy serdecznie, że psujemy plany szanownego państwa, ale my nie mamy zamiaru opuścić NASZEJ szkoły! Do zobaczenia we wtorek :) ;*
~ 16-02-2018 19:25
Ktoś powinien natychmiast złożyć rezygnację. Albo Naczelnik albo Prezydent . Tak się nie da dyskutować nad przygotowanym materiałem przez służby Prezydenta, kiedy jeden swoje a Naczelnik swoje.
~Zdt 16-02-2018 19:32
Jeden milczal jak zaklety a drugi totalnie był nie przygotowany do rozmowy z nami - rodzicami , jedno co ich łączyło to ten usmieszek na ich twarzach.
~Yrezi Rewor 16-02-2018 20:49
Panie Prezydencoe"zawily" likwidacja tej szkoły i parking na Placu Ratuszowym, to zle pomysly...
~Yrezi Rewor 16-02-2018 21:00
Ten cały wielmozny Pan Gałka prawie mnie zabił w Jagniatkowie, Pamięta Pan jak Pana slonce oślepiło i prawie Pan roz... cykliste...
~ 16-02-2018 22:39
do: ~Yrezi Rewor (21:00)
I to zapewne samochodem służbowym bo tym całą rodzinką się poruszają,na zakupy jeżdżą, do szkoły dzieci zawożą itd...bo swoich im szkoda. A koszty paliwa to przecież w koszty stowarzyszenia się wrzuci a Zawiła zatwierdzi i UM wypłaci.
~Yrezi Rewor 16-02-2018 21:01
???
~obywatelka 16-02-2018 21:08
Jedną szkołę już zniszczyli i nic się nie dzieje, budynek pustoszuje, bo nie ma pieniędzy. Kurator również nie wydał zgody na połączenie placówki a Marcin rozbójnik i tak zrobił po swojemu i PO układach . Jedyna szansa dla naszego miasta i ludzi którzy w nim jezszce zostali to czerwona kartka dla Marcina i jego ekipy. To od nas zależy przyszłośźc naszego miasta powiedzmy NIE przy urnach wyborczych i wykopmy darmozjadów działających na niekorzyść nas i naszego miasta.
~+/- 16-02-2018 21:55
do: ~obywatelka (21:08)
Wszytko od 20 lat rozpier da LA ja: medyk szkoła rolnicza ,7,12,rzemiosła okroili,technikum leśne z sobieszowa.Zawila i spółka widzi prężny rozwój miasta .mieszkańcy prężny niedorozwój,pustostany w centrum,drogie opłaty komunalne.Szczytem opłata za wodę i ostatnia podwyżka opłaty za wodomierze.Tak kończy miasto gdzie nie rządzi zdrowy rozsądek tylko kumoterstwo ,kolesiostwa ,nepotyzm,przynależność partyjna.Najorsze że te wszystkie nieszczęścia są przez PiS który otworzył oczy znacznej części rodaków
~ 16-02-2018 22:32
do: ~obywatelka (21:08)
Sami go wybraliscie, a teraz pretensje, macie co chcieliscie
~Była uczennica 16-02-2018 21:09
Za mało było przy cieplickej przenieśli do rolnika szkole, za mało tam na leśna za mało na leśnej po wszystkich szkołach. Jeszcze parę lat i będą tylko dwie szkoły. Wrzuca podstawowke z zawodowka, a technikum z liceum. Dwie szkoły na całą Jelenia. Do tego dąży prezydent. Szkoda tylko, że nie wspomina, że za podatki jeździ po całym świecie. Gdyby zliczyć jego wyjazdy i koszty z tym związane wystarczyło by na wszystko. Po co była remontowana szkoła przy leśnej jak po zaledwie 5 latach trzeba ją likwidować. To lepiej wrzucić szkole to starego budynku gdzie wszystko się sypie, żeby znów przenieść. Tak było z rolnikiem. Ile wytrzymał 6-7 lat? I znów z kolejną szkoła tak. Wstyd i jeszcze raz wstyd.
~Gościu z mechana 16-02-2018 22:05
Co prawda nie jestem uczniem tej szkoły, a chodzę do Mechanika ale z całego serca życzę aby udało się ją uratować. Nigdy od znajomych chodzących tam nie usłyszałem złego słowa,a jedyne opinie dochodzące były w superlatywach. Takich szkół w naszym rejonie potrzeba, a wiem to bo sam przeszedłem przez likwidację "Rolniczaka" w Sobieszowie. Powodzenia wszystkim życzę.
~ 16-02-2018 22:05
Gdyby prezydent doatawał minimalną krajową, to na tak wiele rzeczy byłyby pieniądze które są z naszych podatków, a czy którykolwiek podatnik zgadza się na takie zarobki włodarzy ?
~LGU 16-02-2018 23:08
DoPana Prezydenta.Kiedy tak słuchałem wypowiedzi młodzieży,widząc niejednokrotnie łzy jestem pewien ,że ci młodzi ludzie nie znależli się w tej szkole przypadkiem,to był ich świadomy,dorosły wybór życiowy,choć podjęty kiedy były jeszcze dziećmi pod koniec gimnazjum,teraz od trzech dni to są ich osobiste tragedie.postawiliście ich panowie,w sytuacji spadochroniarza ,którego wykopuje się z samolotu,nie dając mu spadochronu.następna sprawa to nauczyciele.Panowie w
~LGU - C.D 16-02-2018 23:30
C.D. Następna sprawa to nauczyciele.Panowie włodarze słyszeliście jakie wspaniałe świadectwo dała im młodzież ,bo tylko oni mają mandat do tego.Panowie to nie są roboty ,które można jednym ruchem śrubokręta przeprogramować i będą wykonywać inną robotę,to są żywi ludzie ,którzy kiedyś podjęli decyzję,że będą nauczycielami ,wybrali tę właśnie szkołę,ci żywi ludzie mają rodziny ,mają dzieci,niejednokrotnie mają też kredyty.Jaki los im szykujecie.Poddaję to Panom pod rozwagę.
~krzyk 16-02-2018 23:51
Co to jest 170 tys. rocznie!? Wystarczy troszkę obciąć dotacje na muzea.
~Jestem za 17-02-2018 2:13
Jestem za tym żeby szkołę zlikwidowali bądź przenieśli, z tego względu że - liczba uczniów była dość niska. - kierunek weterynaryjny który jest kompletnie niepotrzebny bo o ile mi wiadomo to technik nie może nic wykonywać bez doktora. - duży budynek + bursa = większe koszta - przeznaczenie 170 tyś na inne szkoły lepiej prosperujące byłoby lepszym rozwiązaniem np wyposażenie sal informatycznych.
~Zdt 17-02-2018 7:12
do: ~Jestem za (2:13)
To może Twoja przenieść do naszej !!!. A może to ktoś z urzędu się obudził i pisze ten komentarz, żeby swoje błędy zatuszować albo boi się, żeby większe przekręty nie wyszły?.
~Jestem za 17-02-2018 7:36
Ja jestem studentem to mnie to już nie interesuje, szkoda mi tylko dyrektora ZSPUiBS bo równy z niego gość ale poza przykrymi wspomnieniami z tej szkoły raczej nic mi nie pozostało. Po prostu staram się być obiektywny w tym wszystkim.
~Ppp 17-02-2018 10:45
do: ~Jestem za (7:36)
Skoro już Cie to nie interesuje to po co wgl. Głos człowieku zabierasz w tej sprawie ???
~Grys 17-02-2018 19:10
Zdjecie 7 i 18 kim są ci ludzie ?
~ 18-02-2018 21:15
PAMIĘTAMY JAK TRAFIŁ DO WŁADZ JELENIEJ GÓRY OBECNY V-CE prezydent. Stracił posadę we Wrocławiu i przygarnął go Zawiła. Gdyby Łużniak miał trochę honoru i ambicji - to nie siedziałby na garnuszku Miasta do tej pory - tylko sam sobie znalazł pracę. Tak samo pracę w Książnicy dostał J.Kusiak, kiedy go wylali. Jakby tak przejrzeć cały urząd - i wywalić tych siedzących na stołkach NIEFACHOWCÓW - bo trafili tu z UKŁADU bez kwalifikacji - to Urząd by się nie zawalił, bo te LUDKI i tak nic nie robią! A kasa by była na szkoły
~bk 19-02-2018 10:01
a ja sie tak zastanawiam dlaczego chca zlikwidowac szkole jedyna w swoim rodzaju a niech wezma sie za ogolniaki, ktorych pelno w naszym miescie. Ta szkola to jedyna w swoim rodzaju placowka.A ,ze nie mial kartki i dlupopisu to napewno mieszkancy pokaza mu gdzie postawia krzyzyk na wyborach i to napewno nie bedzie przy ich nazwisku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group