Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Czechach i we Włoszech

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Trzy koncerty: w sali Senatu Parlamentu Czeskiego w Pradze oraz dwa we Włoszech zagrali w minionym tygodniu uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Uczestniczyli oni w III zjeździe projektu Comenius „Children play symphonic music to children”.

W orkiestrze symfonicznej, w której grali nasi skrzypkowie i absolwenci brali również udział uczniowie z Czech (ZUŠ Liberec) oraz Słowacji (ZUŠ Presov). Partnerzy projektu byli zaskoczeni wysokim poziomem gry oraz wzorową dyscypliną naszych jeleniogórskich młodych muzyków.

Koncerty we Włoszech odbyły się w ramach XI Europejskiego Festiwalu Muzycznego - Emilia Romana – Allegromosso 2012. Pierwszy z nich miał miejsce 18 maja w Teatrze Bouci w Cesenie, drugi 19 maja 2012 w Teatro Alighieri w Ravennie. Uczestnicy grali utwory kompozytorów swojego kraju.

- My promowaliśmy naszą rodzimą kulturę muzyczną grając utwory Wojciecha Kilara – Walc z filmu „Trędowata”, Polonez z filmu „Pan Tadeusz” oraz Perpetum mobile Bogusława Klimczuka – mówi Wiesława Tobiasz, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze

Wspaniała atmosfera pracy, wzajemna pomoc i radość ze wspólnego muzykowania nie byłaby możliwa bez zaangażowania się dyrygentów Anity Mirossayovej ze Słowacji, Graziano Sanvito z Czech oraz Moniki Frąckiewicz – Motyki z Polski.

- Wyrażam przekonanie, że unijne projekty są motywacją do nieustannego zdobywania wiedzy i ciągłego poszerzania umiejętności w sztuce muzycznej – dodaje wicedyrektor Wiesława Tobiasz.- Myślę, że to właśnie w przyszłości nasza uzdolniona młodzież wniesie znaczący wkład do nauki i kultury europejskiej, bo jak mówił Jan Paweł II: „świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka