Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5965
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczniowie, świadomość i odpowiedzialność. W „Norwidzie”

Piątek, 3 czerwca 2011, 14:59
Aktualizacja: 15:03
Autor: Organizatorzy
JELENIA GÓRA: Uczniowie, świadomość i odpowiedzialność. W „Norwidzie”
Fot. Organizatorzy
W II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze została zorganizowana konferencja pod hasłem: „Uczeń – świadomość – odpowiedzialność”, mająca na celu popularyzację wiedzy w zakresie profilaktyki uzależnień oraz zapobiegania patologiom, jak również poszerzenia kompetencji w obszarze wiedzy prawnej wśród młodych ludzi.

Treść konferencji skierowana była do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również do pedagogów i dyrektorów, którzy przybyli na nią wraz z uczniami. Po wystąpieniu dyrektora szkoły Jadwigi Dąbrowskiej słowo wstępne dotyczące Konwencji o prawach dziecka wygłosił nauczyciel wiedzy o społeczeństwie oraz historii Zbigniew Gulcz. Wyjaśnił również kluczowe pojęcia prawne będące dla słuchaczy bazą odpowiedzi do quizu prawnego podsumowującego podaną wiedzę.

Wśród zaproszonych gości niezwykle istotną rolę pełnili eksperci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz II Komisariatu w Cieplicach: sierżant Monika Poddębniak oraz aspirant Sławomir Wróblewski.
W konferencji wzięła udział także Jadwiga Reder-Sadowska, rzeczniczka praw konsumentów w Jeleniej Górze, Barbara Latosińska z Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej oraz Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Rolą ekspertów było opatrzenie komentarzem materiału filmowego, na którym zostały przedstawione sytuacje pokazujące naruszanie i łamanie prawa zarówno przez uczniów jak i wobec nich. Autorami i aktorami wyżej wymienionych scenek byli uczniowie naszej szkoły.

Po dużym procencie trafnych odpowiedzi podawanych przez uczniów w czasie quizu oraz włączaniu się ich w dyskusję, możemy stwierdzić, że taki sposób prezentowania zagadnień prawnych przemawia do młodzieży. Pomysłodawczynią i scenarzystką konferencji była wicedyrektor mgr Elwira Kozak, reżyserką i prowadzącą – pedagog szkolny mgr Beata Piskor-Świerad.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group