Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8875
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł „Zdobywają świat i wiedzę”

Czwartek, 23 lutego 2017, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2017, 8:09
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł „Zdobywają świat i wiedzę”
Fot. Użyczone/ZSRA
Już po raz trzeci uczeń Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego został laureatem Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego „Zdobywaj świat i wiedzę” Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego z Krakowa. Jędrzej Poniatowski, uczeń klasy trzeciej gimnazjum w ZSRA, został laureatem 19 edycji tego programu.

Jędrzej jest nie tylko wyróżniającym się w nauce uczniem, może również pochwalić się bardzo dobrymi osiągnięciami sportowymi. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w zawodach saneczkarstwa lodowego zdobył dwa medale (srebrny i brązowy). W roku 2016 wziął udział w rejsie "Dookoła świata za pomocną dłoń", "Szkoły Pod Żaglami Kapitana Krzysztofa Baranowskiego", na który zakwalifikował się spośród 160 osób do 29 osobowej załogi (pisaliśmy o tym w artykule” Uczeń „Rzemiosł” w rejsie Szkoły pod Żaglami).

Stypendium „Zdobywaj świat i wiedzę” przyznawane jest uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe lub za szczególne zasługi dla regionu. Celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie młodych ludzi w ich rozwoju osobistym.

W poprzednich edycjach laureatami stypendium byli uczniowie technikum w ZSRA, Agnieszka Chlebna z kierunku technik informatyk oraz Norbert Karwas z fototechnika.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group