Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6923
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie „Rzemiosł” gościli Mondo Cane

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 listopada 2017, 7:50
Autor: Rzemiosła
Fot. Użyczone/ZSRA
Młodzieży z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze los zwierząt nie jest obojętny, o czym świadczą liczne akcje o charakterze wolontaryjnym, organizowane w szkole i poza nią.

" Miej serce i patrzaj w serce" (Adam Mickiewicz) – to hasło przyświecało podczas listopadowego spotkania młodzieży z Adamem Wołoszynem, przedstawicielem Fundacji Mondo Cane. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób działa fundacja, jaki los spotyka niechciane psy i koty. Duże wzruszenie wzbudziły historie bestialsko traktowanych zwierząt, jak np. odratowanej i czekającej na adopcję młodej suczki Toli. Na szczęście dużo przykładów zakończyło się szczęśliwie, porzucone zwierzaki znalazły kochających właścicieli.

Młodzież po spotkaniu wypowiadała się bardzo pozytywnie o pomocy niesionej przez wolontariuszy fundacji. - Bardzo wzruszyło mnie to spotkanie i cieszę się, że dowiedziałam, że istnieje taka fundacja, zrzeszająca ludzi o dobrym sercu. Zmieniło się moje spojrzenie na problem bezdomności zwierząt – mówi Ola, uczennica klasy trzeciej gimnazjum.

Uczniowie i pracownicy Rzemiosł również wyrazili chęć pomocy przekazując na ręce pana Wołoszyna zebraną karmę, zabawki dla psów i kotów, plastikowe nakrętki czy baterie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ma 21-11-2017 9:58
Ludzie pamietajcie ze jestesmy glosem zwierzat!one nie powiedza ze cierpia musimy pomagac siersciuchom kochanym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group