Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7086
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje

Piątek, 23 czerwca 2017, 13:02
Aktualizacja: Niedziela, 25 czerwca 2017, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje
Fot. Przemek Kaczałko
Poranne wizyty w szkołach były ostatnimi w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po uroczystym zakończeniu roku oraz odebraniu świadectw, mogli odetchnąć z myślą o upragnionych wakacjach.

W ponad 20 placówkach w Jeleniej Górze od rana trwały uroczystości zakończenia roku szkolnego, najlepsi uczniowie otrzymywali świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy, nagrody i stypendia, ale też żegnano część nauczycieli - jedni odchodzą na emeryturę, inni przechodzą do innych szkół, a część pracowników szkół w związku z zakończeniem współpracy na zastępstwie będzie szukać nowych wyzwań. Nie bez znaczenia jest też niż demograficzny oraz reforma oświaty, ale 23 czerwca 2017 roku był przede wszystkim świętem uczniów, którzy udają się na mniej lub bardziej zasłużony odpoczynek.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze świętowano kolejny rok sukcesów. - Jesteśmy "Złotą Szkołą" w rankingu Perspektyw, a po ogłoszeniu wyników egzaminów gimnazjalnych wiemy już, że jesteśmy najlepsi w Jeleniej Górze - mamy wyniki przekraczające średnią województwa dolnośląskiego. To zasługa ciężkiej pracy uczniów przy udziale i opiece nauczycieli - powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektorka ZSO Nr 1.

Uroczystość w popularnym "Żeromie" podzielona została na dwie części - w pierwszej żegnano na okres wakacji uczniów szkół średnich, a następnie gimnazjalistów. To właśnie uczennica trzeciej klasy gimnazjum w ZSO Nr 1 osiągnęła nieprawdopodobny wynik w końcowej klasyfikacji. Natalia Zamorska osiągnęła najwyższą możliwą średnią ocen, a więc 6,0! Co warte podkreślenia, znajduje również czas na karierę taneczną, jest także animatorką w Vesnie. - Uczenie się sprawia mi dużą przyjemność, rodzice mnie nie cisną nawet - powiedziała Natalia Zamorska, która przy takiej średniej wydawałoby się, że nie ma słabych punktów, ale jak wyznała - słabiej się czuje w przedmiotach historycznych, a najlepiej w naukach ścisłych i przyrodniczych. - Starałam się przez te 3 lata, a na początku tego roku szkolnego zapisałam sobie w kalendarzu, że chcę mieć średnią 6,0, bo nigdy nie miałam. W podstawówce miałam na koniec 5,9, więc chciałam chociaż raz to osiągnąć - wyznała N. Zamorska, która klucz do sukcesu widzi w znakomitej organizacji czasu, a do tego znajduje również chwile na spotkania ze znajomymi.

Szkoła znajdująca się przy ul. Kochanowskiego pożegnała dzisiaj kilku pracowników. Wśród nich Ewa Parfianowicz - nauczycielka geografii odchodzi na emeryturę. W "Żeromie" wychowywała i kształciła młodzież przez 26 lat. Z kolei Piotr Iwaniec (polonista) dostał nominację na dyrektora Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group