Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie "Jedenastki" wygrali salę przyrodniczą za 40 tys. zł

Poniedziałek, 1 października 2012, 16:35
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uczniowie "Jedenastki" wygrali salę przyrodniczą za 40 tys. zł
Fot. Angela
Tablica multimedialna, rzutnik, wizualizer, laptop, mikroskopy i inne pomoce naukowe oraz remont pomieszczeń – wszystko to pojawiło się w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, która wygrała jedną z pięciu pracowni przyrodniczych wartych po 40 tys. zł każda. Była to nagroda w konkursie Tauron Ekoenergia. Dzisiaj (01.10) pracownię oficjalnie przekazano. – Nie spodziewaliśmy się tej wygranej – mówili uczniowie.

Prace na konkurs przygotowała klasa 5e, która pracowała pod opieką Zofii Fryc, nauczycielki przyrody.

- Do konkursu przystąpiliśmy w marcu br. Naszym zadaniem było przygotowanie komiksu opowiadającego o wycieczce firmowej maskotki, byczka Tauronka, do elektrowni wodnych i wiatrowych. Mieliśmy wiele pomysłów, ale większość lądowało w koszu, aż w końcu wymyśliliśmy, że opiszemy swoją wizytę sprzed dwóch lat w elektrowni wodnej w Pilchowicach – mówiła Zofia Fryc. – Ta historia została zawarta na 30 stronach A4 – dodaje nauczycielka przyrody.

Dla uczniów obecnie klasy 6e była to nie tylko możliwość pokazania swojego talentu plastycznego, ale i świetna zabawa.

- Jesteśmy zgraną klasą dzięki czemu udało nam się wspólnie to zadanie wykonać. Wielu z nas zostawało po lekcjach, było sporo zabawy i śmiechu – mówiła Matylda.

Spory udział w tym przedsięwzięciu miał Janek Koprowski, który narysował ławki. Podczas przekazania Sali nie krył , że jest z siebie dumny.

- Dzięki naszej pracy mamy fajną salę, z tablicą multimedialną i innymi pomocami naukowymi. Cieszę się, że wygraliśmy – mówił Janek.

Była to już druga edycja ogólnopolskiego konkursu „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia” adresowanego do szkół podstawowych z niemal całej Polski, z terenów, na których TAURON Ekoenergia posiada elektrownie wodne lub wiatrowe. Hasłem w tym roku było: „TAURONEK poznaje świat elektrowni wodnych i wiatrowych”. O pięć sal przyrody o wartości 40 tys. zł rywalizowało kilkadziesiąt szkół. Czym jeleniogórska „Jedenastka” urzekła jury?

- Wybór był bardzo trudny. Prace uczniów tej szkoły były niezwykle pomysłowe, ale i bardzo rzeczowe, co świadczy o ogromnej wiedzy, którą ci uczniowie mają na temat energii odnawialnej. Pozostałe szkoły, które wygrały takie pracownie to placówki we Wrocławiu, Wicku, Pszennie i Lipnikach – mówiła Małgorzata Wójcik-Stasiak , prezes Tauron Ekoenergia.

Obecny dyrektor szkoły Eugeniusz Sroka dziękował darczyńcom i podkreślał, jak ważne jest dla uczniów tak nowoczesne wyposażenie.
- Do niedawna nie wierzyłem, że w mojej placówce będę miał tak nowoczesny sprzęt. Dziękuję w imieniu własnym i naszych uczniów – mówił.

W uroczystym przekazaniu sali udział wzięła także Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry, która dziękowała firmie Tauron Ekoenergia i podkreślała, że to nie pierwszy taki podarunek dla jeleniogórskich szkół.
W ramach podziękowania za nową salę uczniowie zaśpiewali piosenkę o Tauronie demonstrując praktyczne wykorzystanie tablice multimedialnej, a jeden z uczniów zagrał na gitarze.

W minionym roku „Sale przyrody TAURON Ekoenergia” powstały: w Siedlęcinie, Witoszowie Dolnym (gm. Świdnica), Stankowicach (gmina: Leśna) oraz w województwie opolskim: w Osowcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1495
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group