Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8658
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczą się opiekować osobami starszymi. W PCKK

Czwartek, 16 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 8:11
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Uczą się opiekować osobami starszymi. W PCKK
Fot. Petr
W Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze właśnie ruszyły kolejne z kursów zawodowych przygotowanych z myślą o beneficjentach programu „Wspólne działanie–lepsze jutro”. Tym razem, uczestnicy i uczestniczki uczą się opiekować osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Celem kursu zorganizowanego dla uczestników i uczestniczek programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK jest przygotowanie do pracy w charakterze opiekuna osób starszych i niesamodzielnych. Podczas zajęć trwających w sumie 80 godzin lekcyjnych słuchacze poznają m.in. podstawy gerontologii, zasady pielęgnacji osób niesamodzielnych, udzielania pierwszej pomocy, podstawy racjonalnego żywienia, jak również elementy psychologii w pracy opiekuna i pedagogiki leczniczej. Odbędą też zajęcia praktyczne w domu opieki.

– Ideą kursu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat starości, starzenia się zarówno w wymiarze jednostkowym jak i społecznym. Uczymy jak reagować na zmieniające się potrzeby osób starszych, zarówno tych, którymi opiekujemy się zawodowo, jak i naszych bliskich. Jak sprostać problemom wynikającym z chorób, którymi są często dotknięte osoby starsze? - mówi nam Bożena Fijałkowska – jedna z osób prowadzących kurs.

W związku z tym, że społeczeństwo się starzeje, potrzeba coraz więcej osób przygotowanych do świadczenia usług opiekuńczych. Osoby, które ukończą kurs w ramach programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” otrzymają zaświadczenia zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie uzyskiwania przez osoby dorosłe umiejętności i kwalifikacji zawodowych, a także certyfikaty ukończenia szkolenia w języku niemieckim i angielskim. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl i w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group