Do zdarzenia doszło 15 stycznia bieżącego roku na terenie powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze podczas patrolu pomiędzy Bobrowem a ulicą Karpnicką w Łomnicy zauważyli pojazd marki Lanad Rover, którego kierujący według posiadanych informacji posiadał zakaz.
Policjanci od razu podjęli decyzję o zatrzymaniu auta do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył w kierunku Karpnik, po czym kontynuował ucieczkę drogą w kierunku lasu.
W pewnym momencie utknął w śniegu, co utrudniało mu dalszą jazdę. Policjanci wykorzystali ten moment i go zatrzymali.
Kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd wbrew trzem zakazom sądowym oraz 4 decyzjom o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że pojazd był nieubezpieczony oraz od lutego ubiegłego roku nie posiadał aktualnych badań technicznych.
36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na dalsze czynności procesowe. Zostanie doprowadzony do sądu, który rozpatrzy jego sprawę w trybie przyspieszonym.
Za popełnione czyny grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.