Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8377
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uciążliwa przebudowa skrzyżowania

Piątek, 30 lipca 2010, 14:16
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uciążliwa przebudowa skrzyżowania
Fot. Angela
Rozpoczął się ostatni etap przebudowy skrzyżowania przy Castoramie, a wraz z nim spore utrudnienia dla kierowców. Od dzisiaj wyłączony jest jeden pas ruchu Alei Jana Pawła II, który nieprzejezdny pozostanie do końca inwestycji. Drogowcy przestrzegają, że zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane niemal codziennie. Nie wolno więc jeździć przez krzyżówkę na pamięć.

Przebudowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej zgodnie z przedłużonym terminem, potrwa do końca sierpnia br. Do tego czasu fragment Alei Jana Pawła II przed światłami i za światłami jadąc od strony Wrocławia, będzie wyłączony z ruchu. Wszystko przez prace prowadzone na wysepkach, na jezdni, a także przy budowie nowej sygnalizacji. Dotychczas firma starała się wykonywać roboty nie wychodząc na drogę, teraz jest to już nie możliwe. Drogowcy ostrzegają, że utrudnienia w tym miejscu mogą się nasilać.

- Do końca inwestycji zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu będą pojawiały się bardzo dynamicznie, niemal z dnia na dzień. Ustawiane będą kolejne znaki, ostrzegamy więc kierowców przed jazdą na pamięć – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach prac powstanie m.in. dodatkowy pas ruchu przy wyjeździe z Castoramy w stronę Bolesławca. Na ulicy Grunwaldzkiej w stronę ulicy Mostowej ilość pasów się nie zmieni, na co już teraz narzekają mieszkańcy. Szef zarządu dróg przekonuje jednak, że na temat przebudowy skrzyżowania wydawane były dwie niezależne opinie z Wrocławia i z Jeleniej Góry. Miały one potwierdzić, że obecne rozwiązanie jest najkorzystniejsze ekonomicznie i przyniesie najlepsze efekty, zwiększając przepustowość na skrzyżowaniu od 10 – 15 procent.

- Inne rozwiązania wymagałyby nie tylko o wiele wyższych nakładów finansowych, ale i zamknięcia skrzyżowania na pół roku, na co pozwolić sobie nie mogliśmy – mówi Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group