Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3770
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uchwycili chwile w obiektywie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 września 2012, 15:36
Aktualizacja: 15:46
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
W minionym tygodniu, podczas uroczystego wernisażu w MDK „Muflon”, rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs fotograficzny „Jak żyjemy”.Do organizatorów wpłynęło kilkaset fotografii, z których kilkadziesiąt, wybranych przez międzynarodowe jury, można oglądać na wystawie w Galerii „Muflon” w sobieszowskim ośrodku kultury, a od października w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą.

Od maja 2011 roku do maja 2012 roku każdy, kto chciał wziąć udział w konkursie, miał za zadanie uwiecznić w obiektywie wszystko to, co dotyczyło bezpośrednio człowieka, jego otoczenia, ważnych momentów w życiu, pracy, czasu wolnego oraz tego, co stanowiło nieodłączny element naszej codzienności. Wszystko po obu stornach granicy – polskiej i czeskiej, bowiem konkurs był częścią projektu: SPOTKANIA – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu, który organizują wspólnie: Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze oraz Eurocentrum Jablonec nad Nysą.

Główne nagrody zdobyli: GRAND PRIX – Marek Kubáček (Czechy), fot. Pod powierzchnią, w kategorii fotografia pojedyncza: I miejsce – Jan Mašek (Czechy),fot. Inwersja, II miejsce – Kinga Dul (Polska), fot. Tato, III miejsce – Lenka Tomšová (Czechy), fot. Odpoczynek. W kategorii zestawy: I miejsce – Magdalena Zwierzchowska (Polska), zestaw fotografii Chrzciny czyli powitanie aniołka, I miejsce – Zbyněk Cincibus (Czechy), zestaw fotografii Wokół Liptákova, III miejsce – Marek Kubáček (Czechy), zestaw fotografii Pod powierzchnią.

Przyznane zostały również wyróżnienia w następujących kategoriach: najlepsze zdjęcie dziecka – Alice Hudcová (Czechy), najlepsze zdjęcie z uroczystości – Zdeňka Kratochvílová (Czechy), najlepsza fotografia czas wolny – Zbyněk Cincibus (Czechy), najlepsze zdjęcie rodzinne – Anna Soból (Polska), najlepsze zdjęcie człowieka przy pracy – Alice Hudcová (Czechy), fotografia wykonana przez najmłodszego uczestnika – Błażej Makutynowicz (Polska), najzabawniejsze zdjęcie – Jadwiga Krasińska (Polska), najciekawszy opis zdjęcia – Ivana Mošnová (Czechy), najlepsza fotografia artystyczna – Krzysztof Figielski (Polska), najlepsza fotografia „jak się bawimy” – Konrad Żurawski (Polska).

– Chwile, które uchwycili w obiektywie polscy i czescy autorzy, zdjęć dają możliwość spojrzenia na codzienne życie ludzi, którzy są naszymi sąsiadami i choć mówią innym językiem, to również tak jak my bawią się, śmieją, pracują, przeżywają chwile radości i wzruszeń – mówią organizatorzy. – Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie i w różnorodny sposób przedstawiły tak ważny dla nas wszystkich temat – jak żyjemy – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Taak ) 15-09-2012 17:19
aaale ślicznie na zdjęciu nr 3 ;) buźki :* idę na kolejny wernisaż !
~abc1 15-09-2012 21:02
Gratulacje dla Konrada!!
~Jel... 15-09-2012 21:41
a dlaczego nie można skomentować "komfortowy dom seniora ?...boją się krytyki ?
~michasia 16-09-2012 12:38
fajny temat wystawy, a to czeskie wygrane zdjecie po prostu rewelacja!
~ 16-09-2012 20:55
Co za gówniana rozrywka, nie macie się czym zajmować tylko takimi bzdurami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group