Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4685
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tyle za wodę i ścieki

Poniedziałek, 7 maja 2018, 7:49
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2018, 7:02
Autor: Wodnik/komunikat
Jelenia Góra: Tyle za wodę i ścieki
Fot. Jel
Wrocławski oddział Wód Polskich ustalił nową cenę wody i ścieków w Jeleniej Górze. Od tego roku czyni to już nie samorząd, a właśnie instytucja powołana przez rząd. Taryfa obowiązywać będzie przez trzy lata.

Taryfa zakłada, iż przez najbliższe 12 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji jeleniogórzanie zapłacą za wodę 6,40 zł netto a za ścieki 6,52 zł netto - za 1 m.sześc. Po roku woda kosztować będzie 6,60 zł netto, a ścieki 6,73 zł - za 1 m.sześc. Po dwóch latach cena odpowiednio wzrośnie do 6,81 zł netto za 1 m. sześc. wody i 6,97 zł netto za 1 metr sześc. ścieków.

Wody Polskie ustaliły także nowe stawki abonamentowe. Wzrosną w najbardziej popularnej grupie (dla posiadaczy e-faktury) z obecnego 1,86 zł netto do 2,32 zł netto w pierwszym roku obowiązywania nowych stawek. Za dwa lata za abonament za wodę zapłacimy 2,54 zł netto. W podobnych granicach wzrośnie abonament za ścieki.

Wody Polskie w uzasadnieniu decyzji o nowych stawkach stwierdzają, między innymi.: „Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie dokonał również analizy zmiany warunków ekonomicznych wykonywania przez PWiK „Wodnik” sp. z o.o działalności gospodarczej, w tym marżę zysku, oraz dokonał weryfikacji kosztów związanych ze świadczeniem usług, poniesionych w roku obrachunkowym obowiązywania poprzedniej taryfy, ustalonej na podstawie ewidencji księgowej, z uwzględnieniem planowanych zmian tych kosztów w okresie obowiązywania taryfy pod względem celowości ich ponoszenia w celu zapewnienia ochrony interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group