Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7518
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tydzień Misyjny w jeleniogórskiej „Dwójce”

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 14:08
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2014, 7:30
Autor: Magdalena Bartkiewicz
Jelenia Góra: Tydzień Misyjny w jeleniogórskiej „Dwójce”
Fot. Joanna Bialuk
Apel dla klas II i III, związany z obchodami „Tygodnia misyjnego” , a także z uroczystością Wszystkich Świętych odbył się 28. października w Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie klasy IIIa przedstawili scenkę pt. „Sen o niebie”, mówiącą o bliskich nam postaciach, które swoim życiem zasłużyły na świętość , np. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, Piotr Frassati czy ks. Jan Bosko.

Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dzieci w skupieniu poznawały życiorysy świętych i nagrodziły występujących oklaskami. Na zakończenie przedstawienia razem z aktorami odśpiewały piosenkę „Każdy może być świętym”.

Następnie uczniowie przebrani za dzieci z krajów misyjnych zaprezentowali swoje stroje i otrzymali nagrody. Szkoda tylko, że tak niewielu uczniów odpowiedziało na zachętę przygotowania strojów misyjnych.

Z okazji „Tygodnia misyjnego” uczniowie „Dwójki” poprowadzili różaniec w różnych językach w kościele pod wezwaniem Św. Erazma i Pankracego, a w szkole pod hasłem „I Ty możesz zostać misjonarzem” zbierali dla dzieci z Domu Dziecka przybory szkolne.

Podczas apelu zwycięzcom konkursu: „Najpiękniejszy różaniec z darów Ziemi” wręczono nagrody. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Bialuk z kl. I b, drugie - Lena Rogalska z kl. I b, a trzecie - Michał Turkiewicz z kl. I c.

Całość przygotowali katecheci: ks. Łukasz Misiak, s. Katarzyna Kulak i s. Magdalena Bartkiewicz

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group