Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6394
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tworzą grę karcianą

Czwartek, 19 września 2019, 8:44
Aktualizacja: 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tworzą grę karcianą
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty z gier karcianych, które są częścią projektu "Gra w sztukę". Uczestnikami zajęć byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca nad grą karcianą TCG (ang. Trading Card Game) - przeanalizowano wszystkie etapy tego procesu.

Podczas warsztatów uczestnicy projektują grę opartą na oryginalnym scenariuszu i mechanice. Szczególną uwagę zwracamy na spójność i grywalność. Gra osadzona zostanie w wymyślonym przez młodych ludzi świecie opartym na literaturze fantastycznej. Po zaprojektowaniu talii wspólnie przetestujemy grę - powiedział Michał Ofmański, który z pomocą Martina Waszczuka prowadził warsztaty.
Staramy się pokazać młodzieży gry planszowe z innej strony. Najpierw robimy krótki wykład o nowoczesnych grach planszowych, następnie robimy grę na podstawie League of Legends (tak zdecydowali uczestnicy), a następnie gra będzie wydrukowana i przetestowana - powiedział prowadzący warsztaty. - Takich wydarzeń jest coraz więcej, już 5 października kolejne wydarzenie w Książnicy Karkonoskiej, gdzie niedługo będzie wypożyczalnia gier planszowych. Zapraszamy też w najbliższy piątek na nocne planszówki w Norwidzie (ZSO Nr 2 w Cieplicach) od godz. 18:00 - dodał M. Ofmański, który podkreśla przewagę tego typu gier nad komputerowymi, bowiem pozwalają na nawiązywanie lepszych relacji międzyludzkich.
Bazujemy na grze LOL - inspirujemy się nowym trybem. W każdej z kilku frakcji będzie jedna najsilniejsza postać i będzie ona miała 30 punktów życia. Im dłużej gramy, tym zdobywamy więcej punktów, pieniędzy i zdobywamy kolejne postaci. Każda postać ma indywidualną umiejętność, która zużywa punkty energii i zadaje obrażenia - opisuje Marcin Kolasiński, uczeń ZSTiL w Piechowicach, który zauważa w swoim otoczeniu, że gry karciane są coraz bardziej popularne.

Michał Ofmański – znawca gier. Prowadzi sklep z grami „bez prądu” Trzy Trolle, jest też organizatorem wielu imprez poświęconych grom.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group