Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7903
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turystyczne lato z KSON–em trwa

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 8:23
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agata Grajewska
Jelenia Góra: Turystyczne lato z KSON–em trwa
Fot. Archiwum KSON
W lipcu odbyły się kolejne wycieczki z cyklu „Turystyczne zapomniane trasy Jeleniej Góry” oraz „Razem na szlak – aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez turystykę”. W każdej wyprawie udział wzięła ponad 20–osobowa grupa mieszkańców Jeleniej Góry i okolic.

Najpierw były to wyjazdy do pięknych miejsc Dolnego Śląska, m.in. do Świerzawy i Złotoryi, gdzie podziwiać można było przepiękne budowle sakralne z XII i XIII wieku, a także szlak kopalni złota.

Druga wycieczka z cyklu „Razem na szlak” to wyjazd do Pławnej, Płakowic i Lwówka Śląskiego. Te wyprawy dofinansowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Były to druga i trzecia wycieczka z sześciu zaplanowanych w projekcie „Razem na szlak”. Dodać należy, że udział w nich biorą tylko osoby niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to wyprawy autokarowe z przewodnikiem, ubezpieczeniem i obiadem. Każdy wyjazd poprzedzony jest prelekcją multimedialną na temat celu wycieczki. Koszt udziału jest minimalny i wynosi 10 zł od osoby.

Kolejnym cyklem są „Wędrówki po zapomnianych trasach turystycznych Jeleniej Góry. W lipcu odbyła się już trzecia tego typu wyprawa. Tym razem chętni zwiedzali fortyfikacje Jeleniej Góry”.

Wycieczki prowadzi znany przewodnik i pasjonat Antoni Witczak, który swoją wiedzą o naszym regionie zaraża wszystkich uczestników.

Ten projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra. Była to trzecia z czterech zaplanowanych wycieczek, a już teraz zapraszamy na ostatnią, która odbędzie się w sierpniu, kiedy to grupa podążać będzie „Jeleniogórskim szlakiem kopalni złota”

Szczegółowych informacji zasięgnąć można na stronie internetowej KSON-u: www.kson.pl lub w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
386
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group