Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5809
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turystyczne lato z KSON–em już się zaczęło

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 14:10
Aktualizacja: 14:14
Autor: KSON
Jelenia Góra: Turystyczne lato z KSON–em już się zaczęło
Fot. Archiwum KSON
Ponad 20–osobowa grupa jeleniogórzan uczestniczyła w wyprawie integracyjnej w historyczne, zapomniane trasy turystyczne, w okolice borowego jaru. Wycieczkę prowadził przewodnik sudecki i piewca historii regionu Antoni Witczak.

Przypomnijmy, że realizowany obecnie cykl czterech wycieczek, to trzecia edycja projektu pod nazwą Wędrówki po zapomnianych trasach turystycznych Jeleniej Góry, dofinansowanego przez Miasto Jelenia Góra.

Podczas czterogodzinnej, średnio trudnej, wyprawy uczestnicy zwiedzili teren borowego jaru, przechodząc od popularnego „Grzybka”, przez rewitalizowaną obecnie „ścieżkę poetów”, aż do „Perły Zachodu”. Warto dodać, że Urząd Miasta dokłada wszelkich starań, aby zniszczenia i zaniedbania na zapomnianych trasach turystycznych borowego jaru odzyskały dawną świetność. Wkrótce na platformach widokowych i w niebezpiecznych miejscach zamontowane zostaną odpowiednie bariery. Z tego względu w czasie wycieczek należy zachować szczególną ostrożność.

- Na trasie spotkaliśmy wiele grup jeleniogórzan i gości, a także turystów zagranicznych. Oznacza to, że borowy jar ze swoimi XVIII- wiecznymi tradycjami turystycznymi wraca do życia – mówili uczestnicy wyprawy.
Następne wycieczki odbędą się jeszcze w czerwcu oraz w lipcu i sierpniu, zawsze w weekend, a informacje o dokładnych trasach i terminach wycieczek będą umieszczane na stronie internetowej www.kson.pl

- Również w czerwcu rozpoczynamy projekt pn. „Razem na szlak – aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez turystykę”. Jest to cykl wycieczek dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wyprawy przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to wycieczki autokarowe z ubezpieczeniem, przewodnikiem i posiłkiem. Każdy wyjazd jest poprzedzony półgodzinną prelekcją multimedialną na temat celu wyprawy. Terminy i trasy będą również dostępne na stronie internetowej KSON – dodają organizatorzy.

Koszt udziału w wycieczce wynosi 10 zł od osoby, a zapisy i informacje dostępne są w KSON-ie od pon. do pt w godz. 10:00 – 16:00, telefonicznie pod nr 757524254, a także mailowo pod adresem biuro@kson.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group