Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5865
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Turyści zagubili się w górach

Niedziela, 28 grudnia 2014, 11:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 7:51
Autor: Mea
Region: Turyści zagubili się w górach
Fot. Archiwum
Przez trudne warunki panujące w górach ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR mają wiele pracy. – Tylko wczoraj (27.12.) zagubiło się w Karkonoszach dziewięć osób – mówi Sławomir Czubak, naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR.

Wczoraj po południu siedmiu turystów poruszało się poza szlakami przy pomocy GPS. – Warunki atmosferyczne pogorszyły się i turyści zgubili drogę. Zadzwonili do dyżurnego ratownika górskiego, który nakazał instalację aplikacji na telefon komórkowy „Ratunek”. Dzięki niej i pomocy dyżurnego wędrowcy odnaleźli szlak i zeszli z gór – informuje naczelnik. Ratownik ustalił, że turyści znajdowali się w okolicy Czarnej Kopy.

Natomiast wieczorem, ok. godz. 18.00, dwie młode kobiety zboczyły z zielonego szlaku biegnącego z Odrodzenia w kierunku Pielgrzymów i zabłądziły. - Ratownik "namierzył" turystki również dzięki aplikacji na telefony „Ratunek”. Dwóch ratowników wyruszyło na poszukiwania kobiet. Odnaleźli je i sprowadzili z gór – mówi Sławomir Czubak.

A wczoraj rano zapalił się dach od komina w małym budynku kasy przy wejściu do Karkonoskiego Parku Narodowego. – Dwóch ratowników górskich pierwszych dotarło do obiektu i przy pomocy gaśnic ugasili oni płomienie – relacjonuje naczelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group