Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6277
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Turniej na Dzień Ziemi

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Turniej na  Dzień Ziemi
Fot. GOK Mysłakowice
Z okazji obchodzonego w ubiegły piątek (22.04) Dnia Ziemi, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbył się I Międzyszkolny Turniej Ekologiczny o puchar Wójta Gminy Mysłakowice. W turnieju udział wzięły trzy dwudziestoosobowe drużyny z gminnych szkół.

W trakcie imprezy dzieci musiały wykazać się wiedzą i kreatywnością. Uczniowie mieli za zadanie wykonać jak najwięcej bransoletek z papieru, rozwiązać test wiedzy ekologicznej oraz zrobić ekoludka z odpadów m.in. butelek, puszek, rolek od papieru toaletowego, kartonów. W dalszej części turnieju dzieci wykonały ekologiczne owocowe szaszłyki oraz zareklamowały wymyślone przez siebie ekologiczne hasła. Uczniowie sadzili również drzewka przed GOK, nadając im piękne imiona oraz dekorowali stare koszulki nadając im drugie życie.

Pierwsze miejsce w I Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym zajęła Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Kostrzycy. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group