• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 3:33
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 2911
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trzynaście wyjazdów strażaków w Sylwestra i Nowy Rok

Wiadomości: Region
Piątek, 3 stycznia 2014, 8:01
Aktualizacja: 14:36
Autor: Angela
Pożar budynku w Nowej Kamienicy, stoczenie się samochodu ze skarpy w Szklarskiej Porębie, wypadek w Wojcieszycach, otwarcie mieszkania starszej kobiety potrzebującej pomocy pogotowia czy wyrwana rura i brak wody na Kiepury – to kilka ze zdarzeń, w których w Sylwester i Nowy Rok uczestniczyli jeleniogórscy strażacy.

Nowy Rok rozpoczął się wypadkiem w Wojcieszycach, gdzie strażacy zostali wezwani do usunięcia z drogi renaulta twingo, który leżał na dachu i blokował przejazd. Na miejscu nie było kierowcy. Około godz. 10.00 natomiast strażaków zaalarmowano o wyrwanej rurze ciepłej wody na jeleniogórskim Zabobrzu.

- Okazało się, że w piwnicy wielorodzinnego bloku wyrwana została rura doprowadzająca ciepłą wodę – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Około 80 rodzin było przez pewien czas bez wody. Pracownicy spółdzielni zakręcili dopływ i prowadzili dalsze działania – dodaje.

Około godz. 13.00 strażacy otwierali mieszkanie kobiety, która wymagała pomocy pogotowia ratunkowego. Podobne zdarzenie tego samego dnia miało też miejsce przy ul. Waryńskiego.
Niespokojnie było też w Sylwestra. Jak już pisaliśmy, najpoważniejszy w tym dniu był pożar budynku mieszkalno – gospodarczego, który spłonął niemal w całości. Ludzie zdążyli ewakuować się przed przyjazdem ratowników. Zwierzęta zostały uratowane przez strażaków z płonącego budynku.

Po południu strażacy wyciągali też samochód, który stoczył się w Szklarskiej Porębie i zawisł na skarpie. Auto zaczęło zjeżdżać ze stromej ulicy, kiedy 28-letnia mieszkanka Wrocławia chciała zamienić się miejscem ze swoim mężem – pasażerem. Samochód potracił małżeństwo, a następnie przekoziołkował i zawisł na skarpie.

Dwie godziny wcześniej strażacy z OSP w Karpaczu wyciągali również autobus, który zawisł na skarpie na ul. Strażackiej w Karpaczu, a o godz. 19.00 wyjeżdżali do pękniętej rury przy ul. Chełmońskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pontonik 3-01-2014 10:45
Na Kiepury woda w piwnicy jeszcze stoi. Ciekawe co za ćwok wyrwał rurę doprowadzającą wodę? i czy poniesie koszty interwencji strażków naprawy instalacji wodnej, osuszenia, dezynfekcji, malowania i strat mieszkańców spowodowanych zalaniem rzeczy w piwnicach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group