Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzymajcie się mocno w autobusach!

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 17:29
Aktualizacja: Wtorek, 17 listopada 2009, 8:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzymajcie się mocno w autobusach!
Fot. TEJO
O tym, że w autobusie MZK należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy przekonała się dzisiaj starsza kobieta, która przy hamowaniu „szóstki” na przystanku przy ulicy Różyckiego uderzyła głową w metalową poręcz.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14.30 w okolicach przystanku przy ulicy Różyckiego nieopodal sklepu „Żabka”. Kiedy tuż przed przystankiem kierowca szóstki jadącej w stronę Zabobrza gwałtownie przyhamował, kobieta uderzyła o elementy autobusu i rozbiła sobie głowę.

Na miejscu pojawiły się dwa policyjne radiowozy. Policjanci ustalili jednak, że w tym przypadku kierowca autokaru przepisów nie złamał i nie ponosi winny za to zdarzenie.
Do takich sytuacji dochodzi znacznie częściej, wypadkom ulegają natomiast szczególnie osoby starsze, które szykują się do wyjścia z autobusu jeszcze podczas jego jazdy i przemieszczając się w stronę drzwi wyjściowych puszczają się uchwytów czy poręczy.

Funkcjonariusze i pracownicy MZK przypominają więc pasażerom o tym, by podczas jazdy zachowali szczególną ostrożność. – Należy trzymać się poręczy aż do czasu, kiedy autobus ostatecznie się nie zatrzyma – apelują.

Dziękujemy czytelnikowi za zdjęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group