Jelenia Góra -Złotnicza: Trzy punkty w środę, trzy punkty w sobotę ( foto )

Sobota, 24 kwietnia 2010, 18:06
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 19:42
Autor: arec
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra wygrali drugie w tym tygodniu spotkanie. Podopieczni Marka Herzberga pokonali dziś na stadionie przy ulicy Złotniczej GKS Kobierzyce 3:1.

Pierwsze trzydzieści minut dzisiejszego spotkania nie przyniosło żadnych sytuacji godnych odnotowania. Od pierwszych minut mimo wyrównanej walki stroną przeważającą był zespół Karkonoszy. Jednak w 35 minucie znakomita sytuację mieli goście. Po dośrodkowaniu w pole karne na piątym metrze piłkę przyjął zawodnik GKS-u, który uderzył mocno, ale niecelnie. Piłka poszybowała ponad bramką.

Cztery minuty później na prowadzenie wyszły Karkonosze. Po dośrodkowaniu z prawej strony i złej interwencji obrońców GKS-u piłka trafiła do Marka Siatraka. Ten strzelił w krótki róg i bramkarz przyjezdnych musiał wyciągać piłkę z siatki. Karkonosze schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 53 minucie po zamieszaniu w polu karnym Karkonoszy piłkę przejął Piotr Mrowiec, który celnie uderzył w światło bramki i Michał Dubiel był bezradny. Przez kolejne 20 minut gry obydwa zespoły próbowały zmienić rezultat na swoją korzyść, ale bezskutecznie.

W 73 minucie kibice na stadionie przy ulicy Złotniczej znowu mogli się cieszyć z bramki strzelonej przez Karkonosze. Tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Jarosław Adamczyk, który wykorzystał niefrasobliwość obrony przyjezdnych i lekkim strzałem od poprzeczki pokonał bramkarza GKS-u.

W 79 minucie trener Marek Herzberg wpuścił na boisko Mateusza Durlaka i Daniela Kotarbę. O tym, że była to dobra decyzja można się było przekonać już cztery minuty później. W środku pola piłkę przejął Kotarba, zagrał na skrzydło do Durlaka. Ten po długim rajdzie lewą stroną podał do nadbiegającego w pole karne Kotarby i było już 3:1.

W końcowych minutach goście próbowali zmienić rezultat, ale Karkonosze nie pozwoliły już sobie na stratę bramki. W 87 minucie mogło być 4:1. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Durlak, ale jego strzał bez problemu wybronił bramkarz gości. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Karkonoszy 3:1.

Karkonosze Jelenia Góra – GKS Kobierzyce 3:1
Bramki dla Karkonoszy: Siatrak, Adamczyk, Kotarba
Bramka dla GKS: Mrowiec

Karkonosze: Dubiel, Bijan, Wawrzyniak, Rodziewicz (Kołodziejczyk), Siatrak, Chrząszcz, Adamczyk, Burszta, Malinowski (Kotarba), Walczak (Smolak), Krupa (Durlak)